Замок Річарда

«Замок Річарда — Левове серце» — опоетизована назва будинку № 15 на Андріївському узвозі — пам'ятки початку XX ст., спорудженого в стилі англійської готики. Названий киянами на честь англійського короля Річарда I Левове Серце, героя роману Вальтера Скотта «Айвенго». Будинок у вигляді старовинного замку стоїть на складному рельєфі колишньої літописної гори Уздихальниці нижче від Андріївської церкви. Монументальні фасади оздоблено архітектурними елементами фортечно-замкових споруд — різнотипними баштами, шпилями, зубчастими завершеннями стін тощо. З лівого боку будинку підноситься висока башта з фортечними рисами.

«Замок Річарда — Левове серце»
«Замок Річарда — Левове серце»

50°27′35″ пн. ш. 30°30′57″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Київ
Статус спадщини пам’ятка архітектуриd
Архітектор Р.Марфельд
Дата початку спорудження 1902
Дата закінчення спорудження 1904
Стиль неоготика
Адреса Андріївський узвіз, 15

«Замок Річарда — Левове серце»
«Замок Річарда — Левове серце» (Київ)

 «Замок Річарда — Левове серце» у Вікісховищі

На фасаді будинку встановлено меморіальну таблицю українському художнику Григорію Дядченку, де він мешкав у 1909—1921 роках.

Також у будинку, крім згадуваного Г. К. Дядченка, мешкали ряд інших відомих діячів мистецтва та науки професор Київської духовної Академії С. Т. Голубєв (на початку ХХ ст.), живописець Ф. Красицький19051909 роках), скульптор Ф. Балавенський, художник І. Макушенко (початок XX ст.).

У 19051906 роках тут також містилася редакція сатиричного журналу «Шершень».

Історії будинку та його мешканців присвячено декілька вітрин Музею однієї вулиці. В музеї представлено особисті речі та портрети митців, їхні художні роботи, а також плани і фотографії Замку Річарда.

Наприкінці 1990-х років замок придбав американський бізнесмен українського походження Чопівський Юрій Юрійович, і проводить реконструкцію замка, який за проектом буде прибутковим будинком[1].

Примітки

  1. Із замку Річарда в Києві зроблять прибутковий будинок // «Українська правда. Київ», 19 червня 2013

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.