Занстад

Занстад (нід. Zaanstad) — громада на заході Нідерландів, у центральній частині провінції Північна Голландія. Центр громади Зандам.

Занстад

нід. Zaanstad

Герб Прапор
громада:
Занстад
Адм. центр Зандам
Найбільше місто Зандам
Країна  Нідерланди
Регіон Північна Голландія[1]
Межує з: сусідні адмінодиниці
Graft-De Rijpd, Oostzaand, Wormerlandd, Велзен, Uitgeestd, Амстердам (община)d, Beverwijkd, Heemskerkd, Landsmeerd, Алкмар, Гарлемермер, Haarlemmerliede en Spaarnwouded ?
Населення
 - повне 151 058 чол. (2014)
 - густота 2 043/км²
Етнікон нід. Zaanstedeling і нід. Zaankanter
Площа
 - повна 83,24 км²
 -% води 9
Висота
 - середня 1 м
 - максимальна 1 м
 - мінімальна 1 м
Часовий пояс UTC+1 (зима) UTC+2 (літо)
Дата заснування 1 січня 1974
Губернатор Ґеке Фабер
Вебсайт zaanstad.nl
Код ISO 3166-2 NL-NH
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Занстад

Громада фактично є конурбацією, що складається з ряду міст, містечок та сіл. Основні поселення: Зандам (72 597), Ассенделфт (22 346), Кромменіе (16 499), Ког ан де Зан (11 349), Вормервер (11 225), Зандійк (8 817), Вестзан (4 434).

Географія

Занстад розташований на захід від Амстердама, і з'єднаний з ним регулярним приміським залізничним сполученням; в межах муніципалітету є кілька станцій. Порт на річці Зан, з'єднаний з Північним морем каналами Нордзе та Нордголландс.

Економіка

Є підприємства електротехнічної, суднобудівної, деревообробної, і хімічної промисловості. Найпомітніший представник харчової промисловості — кондитерська фабрика, наявність якої можна відчути за сотні метрів за характерним запахом.

Історія

1697 року в Зандамі (Саардамі) жив і вивчав корабельну справу московський цар Петро I, працюючи теслею на місцевій судноверфі. Будинок, де він прожив тиждень у серпні 1697, зберігся; в XIX столітті над ним було споруджено павільйон, щоб захистити історичну будівлю від атмосферних опадів. Там працює музей «Будиночок Петра I».

У музеї Зансе-Сханс

Інша пам'ятка Занстад — музей просто неба Зансе-Сханс, одне з найкращих місць у Нідерландах, щоб побачити вітряні млини в робочому стані.

Див. також

Ресурси Інтернету

  1. https://gemeentegeschiedenis.nl
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.