Зеравшанський хребет

Зеравшанський хребет гірський хребет в Таджикистані та Узбекистані, частини Паміро-Алаю.

Зеравшанський хребет біля Анзобського перевалу

Простягається на південь від річки Зеравшан, на 370 км в широтному напрямі обмежуючи з півдня Согдійську область Таджикистану. Найвища точка — пік Чімтарга (5489 м)[1] в його центральній частині.

На північному схилі численні поперечні долини лівих приток Зеравшану, південний схил розчленований слабо. На сході (до річки Фандар'я) — високогірний рельєф, на заході — середньогір'я з карстовими формами рельєфу. На схилах — рідколісся (переважно з арчі), гірський степ і альпійські луки. Є близько 560 льодовиків загальною площею 270 км²[2]

На північний захід від Пенджикенту хребет переходить від Таджикистану в Узбекистан, вздовж внутрішнього кордону між Самаркандською і Сурхандар'їнською областями де зменшується його висота (1500–2000 м), поки не переходить у пустелю на південний захід від Самарканду[3].

Див. також

Примітки

  1. Chimtarga peak. Архів оригіналу за 8 лютого 2012. Процитовано 3 лютого 2013.
  2. Словарь современных географических названий. — Екатеринбург: У-Фактория. Под общей редакцией акад. В. М. Котлякова. 2006.
  3. Атлас советских республик Средней Азии, Москва, 1988. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.