Зигмунт Берлінг

Зиґмунт Берлінґ (пол. Zygmunt Henryk Berling; 27 квітня 1896, Ліманова 11 липня 1980, Варшава) — польський воєначальник, генерал броні Війська Польського, генерал-лейтенант (СРСР, 13.03.1944).

Зигмунт Берлінг
пол. Zygmunt Berling
Народився 27 квітня 1896(1896-04-27)[1][2]
Ліманова, Польща
Помер 11 липня 1980(1980-07-11)[1][3][…] (84 роки)
Варшава, Польська Народна Республіка[1]
Поховання Військові Повонзки
Країна  Польща
Діяльність офіцер, політик
Alma mater Wyższa Szkoła Wojennad і Ягеллонський університет
Знання мов польська[4]
Учасник Перша світова війна і Друга світова війна
Членство Спілка борців за свободу і демократію
Військове звання генерал броні
Партія Польська об'єднана робітнича партія
Нагороди

У роки Другої світової війни — військовополонений Старобільського та Грязовецького (після згоди співпрацювати з НКВД) таборів; командувач 1-ю армією Війська Польського.

Історія

Після укладення договору Сікорського-Майського 17 серпня 1941 року Берлінг був звільнений з в'язниці і призначений начальником штабу оновленої 5-ї піхотної дивізії, а потім командувачем тимчасового табору для польських солдатів в Красноводську.

Зростаюча напруга між урядом Владислава Сікорського в Лондоні і Йосипом Сталіним в кінцевому рахунку призвело до того, що багато хто з польських солдатів і понад 20000 польських цивільних осіб, що знаходилися на радянській території при генералові В. Андерсі, покинули Радянський Союз і сформували 2-й Польський корпус на Близькому Сході під британським командуванням.

З тих поляків, які не втекли разом з Андерсом за кордон, за участю Союзу польських патріотів були створені польські збройні сили, підлеглі радянському командуванню. Берлінг був призначений командиром 1-ї польської піхотної дивізії імені Тадеуша Костюшка. 26 липня 1943 року «Польовий суд» підконтрольний уряду Сікорського, визнав Берлінга і двох його товаришів-офіцерів, які теж залишилися в СРСР, дезертирами і заочно засудив їх до смертної кари за державну зраду.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.