Зооглея

Зооглея (термін мікробіології) лат. Zoogloea біоценоз, колонії мікроорганізмів що мають загальну гелеподібну або слизову капсулу[1] і являють собою постійну або тимчасову колоїдну спільноту з різних ґрунтових мікроорганізмів для співпраці, захисту від хижих найпростіших, відтворення, харчування за допомогою утворення колоїдної гелеподібної капсули з рівномірним гідростатичним тиском. Ростуть в багатому на поживні речовини середовищі.

Зооглея складається з полісахаридів, іноді з домішкою азотних сполук. Характерна тільки для деяких (переважно водних), бактерій, зокрема для роду Zoogloea (наприклад, виду Zoogloea ramigera) і ін. Зооглея може бути пальцевидною, кораловидною або іншої форми. Виникнення зооглеї, очевидно, носить пристосувальний характер: завдяки її слизовій консистенції легко здійснюється адсорбція з води живильних речовин, необхідних для існування бактерій. В природі дуже багато різновидів зооглеї.

РізновидиПримітки
Індійський морський рис
Чайний гриб
• Тибетський молочний гриб
Всі три зооглеї — абсолютно різні культури, зі своїми особливостями й будовою.

Властивості всіх Зооглей різні, єдине що їх поєднує, — це наявність оцтовокислих бактерій

Активний мул[2]пластівцеподібні скупчення
Оцтова матка

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.