Калаборок

Калаборок (також Калабарок) — колишнє село Новогеоргіївський Кіровоградської області. У 1959 році територія села затоплена водами Кременчуцького водосховища, а мешканців переселено до інших населених пунктів.

село Калаборок
Країна  Україна
Область Кіровоградська область
Район/міськрада Новогеоргіївський
Рада Калабарська сільська рада
Основні дані
Географічні дані
Географічні координати 49°07′35″ пн. ш. 33°02′04″ сх. д.
Карта
Калаборок
Калаборок

Географія

Село межувало на північному сході з селом Нове Липове, на південному сході з селами Крилів та Вітрівкою, на північному заході знаходились Самусіївка та Клочкове.

Історія

Калаборок на мапі Шуберта Ф. Ф., 1877 р.

У ХІХ ст. село входило до Подорожненської волості у складі Чигиринського повіту Київської губернії.

Село відділяється від Липового тільки невеликим струмком. Жителів обох статей 756. У 1808 році вважалося в 57 дворах 477. Мешканці володіють хорошими сінокісними луками над Дніпром і його притоками. Церква в ім'я Різдва Пресвятої Богородиці, дерев'яна, 6-го класу; землі мала 40 десятин; побудована в 1764 році і відновлена ​​в 1815, з перенесенням на нове місце, щоб уникнути небезпеки від води і сипучого піску. нині будується нова дерев'яна ж церква. До неї зарахована село Андрусівка, що відстоїть від Калабаркі в 8-ми верстах. Вона лежить на лівому боці річки Тясмин, між містечками Калантаїв і Крилів, навпроти великого села Херсонської губернії Андрусівка, на правому березі лежачого. Жителів в селі обох статей 420.[1]

У 1885 році Калаборок, колишнє державне село при річці Калаборок. У селі було 169 дворів, де мешкало 1019 осіб. Була православна церква, школа, постоялий будинок.

Станом на 1946 рік, до Калабарської сільської ради Новогеоргіївського району також входили два хутори: Квашин і Шумейки. [2]

Клірові відомості, метричні книги, сповідні розписи церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Калабарка (Приписне с. Андрусівка) Київського воєв., з 1797 р. Липівської волості Чигиринського пов. Київської губ. зберігаються в ЦДІАК України.[3]

Див. також

Примітки

  1. Сказания о населенных местностях Киевской губернии или Статистические, исторические и церковные заметки о всех деревнях, селах, местечках и городах, у пределах губернии находящихся /Собрал Л. Похилевич. — Біла Церква: Видавець О. В. Пшонківський, 2005. — с. 526.
  2. Українська РСР. Адміністративно-територіальний поділ. «Українське видавництво політичної літератури». 1947. — С. 309
  3. http://cdiak.archives.gov.ua/baza_geog_pok/church/kala_001.xml
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.