Кантемирівський район

Кантемирівський район (рос. Кантемировский район) — адміністративна одиниця на півдні Воронезької області Росії.

Кантемирівський район

рос. Кантемировский район

Герб Прапор
Адм. центр смт Кантемирівка
Країна  Росія
район Воронезька область[1]
Населення
 - повне 33 999
 - густота 14,48
Площа
 - повна 2347,78 км²
Дата заснування 1928
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Кантемирівський район

Адміністративний центр — смт Кантемирівка.

Географія

Кантемирівський район розташований на крайньому півдні Воронезької області і є найбільшим і найбільш віддаленим від обласного центру південним муніципальним утворенням. На півночі район межує з Розсошанським районом, на сході з Богучарським районом Воронезької області. На півдні район межує з Чортківським районом Ростовської області Росії і Міловським район Луганської області ​​України. Площа району — 2330 км². Основна річка Богучарка.

Історія

Кантемирівський район був утворений в 1928 році. В 1954 році була утворена Каменська область і територія Кантемирівського району увійшла в неї. 2 листопада 1957 року був скасований Писаревський район і його територія увійшла в Кантемирівський район. 11 листопада 1957 року була скасована Каменська область і Кантемирівський район був переданий до складу Воронезької області. Рішенням Воронезького Облвиконкому від 7 лютого 1963 року скасований Кантемирівський і Михайлівський райони в зв'язку з укрупненням районів. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 3 березня 1964 року був знову утворений Кантемирівський район.

Економіка

Сільським господарством в районі займаються 19 сільгосппідприємств, 4 підсобних господарства та 118 селянських фермерських господарств. Основна спеціалізація 57,5 % господарств — рослинництво. Решта господарства спеціалізуються на тваринництві і рослинництві. Площа сільгоспугідь в районі становить 200,2 тис. га, з них 139,1 тис. га ріллі. Основу рослинництва складають: вирощування озимої пшениці, соняшнику, цукрового буряка. Основу тваринництва — виробництво великої рогатої худоби (корів) та свиней, молока.

Промислова галузь району представлена ​​наступними промисловими підприємствами: ВАТ «МИТРОФАНІВСЬКА РМЗ Промавторемонт» (виробництво машин для тваринництва, а також виробництво неочищеної олії), ВАТ «Журавський вохристий завод» (виробляє охру суху і бентонітовий порошок, який використовується в нафтовій промисловості та у сільському господарстві), хлібокомбінат в Кантемирівці, що випускає хліб, сухарі, пряники, круасани, завод олій (закритий), ТОВ «Консервний завод „Кантемирівський“» виробляв макаронні вироби, фасований мед та смажене насіння (закритий).

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.