Карлскуга

Карлскуга місто та район у муніципалітеті Карлскуга, лен Еребру, Швеція населення якого складає 27084 мешканців (2010).

Карлскуга
швед. Karlskoga[1]

Основні дані
59°18′54″ пн. ш. 14°29′30″ сх. д.
Країна  Швеція
Адмінодиниця Карлскуга
Вермланд
Столиця для Карлскуга (комуна Швеції)
Площа 27.33 км²
Населення 27 084
Часовий пояс UTC+1 і UTC+2
GeoNames 2701715
OSM 935520 ·R (Карлскуга, Вермланд)
Міська влада
Вебсайт http://www.karlskoga.se
Мапа
Карлскуга
Карлскуга (Швеція)


 Карлскуга у Вікісховищі

Географія

Містечко розташоване на північному березі озера Мьокельн, і невелике поселення спочатку називалося «Möckelns bodar». Назва Карлскоґа походить від імені шведського короля Карла ІX, та слова «skog», що означає ліси

Історія

У 1586 році на території міста утворилася парафія і невдовзі була збудована дерев'яна церква. В 17 столітті тут заклали 14 малих залізорудних ливарень та 8 молотів з гідроприводом для гартування сталі. Більшість з цих цехів працювали і в 1860-х, але незабаром більшість робіт пов'язаних з ливарством перейшли до підприємства Бофорс, що знаходилося поблизу. У 1871 році Бофорс виробив 6124 метричних тон заліза, більш ніж будь-який інший завод в Швеції. У 1882 році парафія (socken) Карлскоґа нараховувала 11 184 мешканців.

Розвиток міста був пов'язаний з підприємством Бофорс, яке наприкінці 19 століття перетворилося з залізорудних копалень на виробника гармат, а в 20-му столітті ще більше диверсифікувалося у військовій промисловості. Найвідомішим власником Бофорсу був Альфред Нобель, який володів компанією з 1894 до своєї смерті в грудні 1896. Він відіграв ключову роль в переході від виробництва заліза до виготоблення сучасних гармат та хімічної промисловості. Влітку впродовж 1894–1896 років він проживав у Садибі Бйоркбьорн. Хоча він і помер у своїй віллі в Санремо, в Італії, та мав будинок у Парижі, Франція, але було вирішено, що його резиденцією залишиться Бйоркбьорн у Карлскозі. Ось чому саме тут був офіційно зареєстрований його відомий заповіт, написаний в Парижі в 1895, який дозволив встановити Нобелівську нагороду.

У 1940 році містечко Карлскуга та прилегла територія (сьогодні муніципалітет Карлскуга) отримало офіційний статус міста (stad). З 1971 року цей статус не має офіційного значення і лише забудована територія «de facto» вважається містом.

Міжнародні відносини

Міста-побратими

Місто Країна Регіон
Ольборг Данія[2]
Вітон СШАІллінойс
Рійхімекі Фінляндія
Санремо Італія
Хусавік Ісландія

Відомі особистості

В поселенні народився:

Спорт

В Карлскузі створено такі спортивні команди:

  • KB Karlskoga FF
  • BIK Karlskoga
  • Karlskoga GK

Галерея

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.