Кастом

Кастом (англ. custom — виготовлений на замовлення) — транспортний засіб (найчастіше використовується по відношенню до мотоциклів), виготовлений в єдиному екземплярі або вкрай малій кількості екземплярів, зазвичай це інакше оформлені або повністю перероблені серійні моделі мотоциклів або автомобілів. Основна ідея такого транспортного засобу в тому, щоб він максимально задовольняв потреби і уявленням власника про мотоцикл/автомобілі. У 90-х рр. і до сьогодні дуже дорогі кастоми, вироблені спеціалізованими майстернями (найбільш відомими можна вважати Orange County Choppers та West Coast Choppers Джессі Джеймса), є статусними символами. Деякі мотолюбителі вважають, що справжніми кастоми є мотоцикли, зроблені руками власника.

Кастом у Великій Британії
Кастомний мотоцикл Yamaha, оснащений балоном з оксидом азоту.

Деякі мотовиробники (наприклад, Honda, Harley-Davidson) включають слово «Custom» в назву моделі. Тим не менш, це не дозволяє їх відносити до даного класу мотоциклів. Але ці ж виробники часто надають можливість зміни зовнішньої та внутрішньої комплектації мотоцикла під запити покупця, що, при певному рівні модифікації, дозволяє вважати ці мотоцикли кастомами.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.