Катранові

Катранові (Squalidae) — родина акул ряду Катраноподібні (Squaliformes).

?
Катранові

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящеві риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Катраноподібні (Squaliformes)
Родина: Катранові (Squalidae)
Goodrich, 1909
Роди
Посилання
Вікісховище: Squalidae
EOL: 8895
ITIS: 160604
NCBI: 30511
Fossilworks: 81027

Опис

Зуби на обох щелепах однакові, одновершинні, гострі. Забарвлення мишасте, спина темніша, з боків тіла рідкісні білі плямочки, черево світле. Довжина до 208 см, переважно — 100–140 см і вага до 15 кг. Спинних плавців 2, кожен спереду з сильною шпилькою. Анальний плавець відсутній. Зябрових щілин 5, розташованих попереду основи грудних плавників. Морські риби.

Поведінка

Зазвичай тримається зграями в придонних шарах води, але зустрічається і у поверхні. Статева зрілість у самиць в Чорному морі настає у віці 17 років, при довжині 125–130 см, у самців — 13-14 років, при довжині 100–110 см. Живородна риба. Запліднення внутрішнє. Спаровування навесні, в квітні — травні, на глибині 40-90 м. Яйця розвиваються в тілі самиці 6-18 місяців. Діаметр яйця 4 см Мальки з'являються взимку і весною (Чорне море), навесні і літом (північні моря) і у кінці літа (Японське море). Розміри їх близько 27 см, рідше до 33 см. Одна самиця викидає від 6 до 29 мальків. Живиться дрібною рибою (оселедець, хамса, ставрида, бички, молодь тріскових), а також ракоподібними (креветки, краби, бокоплави) і молюсками (восьминоги, кальмари). Здійснює значні сезонні міграції, підходячи для народження молоді до берегів, а також добові вертикальні переміщення, дотримуючись днем донних шарів води, а вночі піднімаючись до поверхні. Тривалість життя до 25 років.

Господарське значення

Невелике. Ловлять тралами, мережами, гачковими снастями, ставними і закидними неводами. Завдає шкоди промислу, псуючи знаряддя лову і рибу, що потрапила в них.

Посилання

  • Froese R., Pauly D. (eds.) (2011). Родина Squalidae на FishBase. Версія за February 2011 року.
  • Compagno, Dando, & Fowler, Акули Світу, Преса Університету Принстона, Нью-Джерсі 2005 ISBN 0-691-12072-2 (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.