Кафедральна базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар

Кафедральна базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар (Богоматір та колоні, ісп. Basílica de Nuestra Señora del Pilar, араг. Basilica de Nuestra Sinyora d'o Pilar) — найбільша барокова церква в Іспанії та один з найважливіших храмів в країні, розташованій в Сарагосі (другим собором сарагоської архиєпархії є церква Сан-Сальвадор La Seo).

Кафедральна базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар
Базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар
41°39′24″ пн. ш. 0°52′42″ зх. д.
Тип споруди сокафедральний соборd (1676)
Пам'ятка історичної спадщини Іспаніїd (22 червня 1904)[1]
мала базиліка (24 червня 1948)
католицький соборd
catholic parish churchd і Shrine to the Virgin Maryd
Розташування  Іспанія[1], Сарагоса[1]
Архітектор José Felipe de Busiñacd, Felipe Sánchezd і Франсіско Еррера Молодший
Початок будівництва 1681
Стиль бароко, неокласицизм і Рококо
Належність латинська церква
Єпархія Сарагоська архідіоцезія
Стан Об'єкт культурної спадщини Іспаніїd[1]
Адреса Plaza de Nuestra Señora del Pilard
Епонім Our Lady of the Pillard
Присвячення Our Lady of the Pillard
Вебсайт basilicadelpilar.es/inicio.htm
Кафедральна базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар (Іспанія)
 Кафедральна базиліка Нуестра Сеньйора дель Пілар у Вікісховищі

Базиліка присвячена Діві Марії і названа на честь її об'явлення апостолу Якову в цих місцях близько 40 року н.е. Вважається першою в історії святинею, присвяченою Діві Марії. У центрі базиліки встановлена колона, зроблена з яшми, увінчана статуєю XV століття, що зображає Марію з Немовлям на руках[2].

Мадонна дель Пілар є покровителькою Іспанського Світу (ісп. Hispanidad), а її свято 12 жовтня є національним святом Іспанії.

Історія храму

Перша християнська святиня виникла на цьому місці ще в II столітті н.е. і довгий час являла собою невелику каплицю. У 1118 році, коли місто було звільнене від мусульман військами короля Альфонсо I тут була побудована церква в романському стилі, знищена пожежею в 1434 році. На її місці потім виникла церква в готичному стилі, а сучасна будівля була побудована в період між 1681 і 1872 роками; останні вежі були побудовані в 1907 і 1961 роках.

Під час громадянської війни в Іспанії в 1936-1939 рр. на церкву були скинуті три бомби, але жодна з них не вибухнула[3].

Характеристика храму

Базиліка має 130 метрів в довжину, 67 метрів в ширину, 4 вежі і 11 куполів.

Капели, збудовані навколо знаменитої Святої колони, утворюють церкву в церкві. Три вівтарі, в одному з яких зберігається статуя Діви, купол і склепіння відрізняються незвичайним багатством декору — статуї, мармур, бронза, яшма[4].

Вівтар вирізаний із алебастру Даміаном Форментом (1505-1515 роки). Центральна частина вівтаря містить композиції, що зображують Різдво Пресвятої Богородиці, Вознесіння і Введення в храм, а в нижній частині розташовані сім сцен, заповнені невеликими рельєфами.

Вівтар базиліки Нуестра Сеньйора дель Пілар, Сарагоса, створений Даміаном Форментом в 1505-15 рр.

Купол, прикрашений фрескою, розписаний в 1773 році. На ній зображено пришестя Святої Діви. Розпис склепінь і куполів базиліки дивний. Розпис зводу Корет — робота молодого Франсиско Гойї, в якій відчувається вплив бароко. Крім того, в 1782 році Гойя виконав розпис зводу, що знаходиться збоку від різниці. На фресці зображена Свята Діва в оточенні ангелів, яка ширяє над святими мучениками. Зовнішнє оздоблення купола виконане кахлями азулежу.

Базиліка в нічний час

Примітки

  1. Wiki Loves Monuments monuments database — 2017.
  2. Enrique Arias Anglés: Historia del arte español: Del Neoclasicismo al Impresionismo. Madryt: Ediciones AKAL, 1999, ss. 124-25. ISBN 84-460-0854-8.
  3. NUESTRA SEÑORA DEL PILAR (OUR LADY OF THE PILLAR) :: Catholic News Agency (CNA). Catholic News Agency (англ.). Процитовано 16 червня 2017.
  4. Визначні місця у місті Сарагоса. Іспанія. Історичні місця. Музеї. Пам'ятники. Пам'ятки архітектури.. www.algol.com.ua. Процитовано 15 червня 2017.

Див. також

Об'явлення Пресвятої Богородиці

Храм Святого Сімейства

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.