Квол карликовий

Квол карликовий або північний (лат. Dasyurus hallucatus) — представник родини Кволових.

?
Квол карликовий

Квол карликовий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Metatheria)
Ряд: Хижі сумчасті (Dasyuromorphia)
Родина: Кволові (Dasyuridae)
Рід: Квол (Dasyurus)
Вид: D. hallucatus
Dasyurus hallucatus
Gould, 1842

Розповсюдження квола карликового
Посилання
Вікісховище: Dasyurus hallucatus
Віківиди: Dasyurus hallucatus
EOL: 323725
МСОП: 6295
Fossilworks: 234431

Опис

Карликовий квол — найменший представник кволових. Самці більші за самиць. Самці мають тулуб завдовжки 27-37 см, тоді як самки — 25-31 см. Вага у самців коливається від 0,6 до 1,12 кг, а у самок — від 0,35 до 0,7 кг. Хвіст становить завдовжки 20-34,5 см. Хутро сіре або сіро-буре, коротке з білими плямами з боків і на спині.

Спосіб життя

Активний уночі. Полюбляє скелясті місцини та евкаліптові ліси поблизу морського узбережжя. Гарно лазить по каменях, скелях та деревах. Харчується фруктами, сумчастими мишами, безхребетними, птахами, ящірками, зміями, жабами.

Статева зрілість настає в 10-11 місяців. Час парування починається в червні, у липні-серпні народжуються до 8 дитинчат. Після спарювання самці гинуть й молодих кволів виховує самиця. Тривалість життя — до 2 років.

Розповсюдження

Карликовий квол раніше мешкав на значній території, втім внаслідок діяльності людини його ареал існування значно скоротився. Сьогодні квол зустрічається у Квінсленді, Західній Австралії, в деяких північних районах материка.

Джерела

  • Braithwaite, R.W. & R.J. Begg (1995), «Northern Quoll», in Strahan, Ronald, The Mammals of Australia, Reed Books.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.