Кирило-Білозерський музей-заповідник

Федеральна державна бюджетна установа культури «Кирило-Білозерський історико-архітектурний і художній музей-заповідник» (скор. Кирило-Білозерський музей-заповідник) — музей, розташований в місті Кирилов Вологодської області Російської Федерації. Кирило-Білозерський музей був створений в 1924 році в стінах колишнього Кирило-Білозерського монастиря. До складу музею входять архітектурні ансамблі Кирило-Білозерського та Ферапонтова монастирів, церква Іллі Пророка. У 1968 році йому присвоєно статус музею-заповідника. [2] У 1997 році Указом Президента Російської Федерації Кирило-Білозерський музей-заповідник включений до Державного своду особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів РФ. У 2000 році філія музею, Музей фресок Діонісія, був включений в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Кирило-Білозерський історико-архітектурний і художній музей-заповідник
59°51′ пн. ш. 38°22′ сх. д.
Тип музей і protected area of Russiad
Країна  Росія
Розташування Кирилов, Вологодська область
Засновано 1924
Відвідувачі 260 000 відвідувачів за рік (разом з філією)[1]
Директор Шаромазов Михайло Миколайович
Сайт Офіційний сайт
Кирило-Білозерський музей-заповідник (Росія)

 Кирило-Білозерський музей-заповідник у Вікісховищі

Основні напрямки роботи музею-заповідника

  • Науково-дослідна робота
  • Науково-фондова робота
  • Науково-освітня робота
  • Реставрація експонатів і пам'ятників

Експозиції музею

Більше 50 тисяч музейних предметів (54939, з них 37688 предметів основного фонду) [3] знаходяться на зберіганні у шести наукових співробітників — зберігачів. Експозиції та виставки музею-заповідника розміщуються в пам'ятках архітектури. У музеї-заповіднику працюють виставки:

  • «Історія краю за матеріалами археологічних розкопок», яка відкрилась 12 апреля 2007 года в підкліті церкви Введення з Трапезною палатою.
  • Чернеча келія (Братський корпус)
  • Музей історії міста та району (вул. Гагаріна, 103)
  • Народне мистецтво краю (в приміщенні повареної келії)
  • Російське мистецтво XVII-XIX століть (Казенна палата)
  • На першому поверсі Архімандрічьего корпусу представлені дві виставки з циклу «Від Смути до Розколу», що відображають історію монастиря XVII століття, виставлена справжня зброя з колекції музею, реконструкції обладунків і озброєння воїнів XVII століття з приватного зібрання.

Виставка «Із XXI в XVII сторіччя. Історія та костюм» познайомить відвідувачів з костюмами і реквізитом до фільму Миколи Досталя «Розкол». [4] На другому поверсі розташована експозиція "Церковне мистецтво XV-XVII століть".

  • В Трапезній палаті відкриті 7 виставок, серед яких: Історія Кирило-Білозерського монастиря; Ікони XV-XVIII століть з церкви Різоположенія (1485); вологодське мереживо

Примітки

Література

  • Б. Н. Федоров. Памятники древне-русского зодчества. Кирилло-Белозерский монастырь. Л., 1969 (рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.