Кирилюк Василь Макарович

Василь Макарович Кирилюк (нар. 28 листопада 1924(19241128), Дермань Друга, Рівненська область)— підпільник ОУН, вояк УПА.

Василь Кирилюк
Народився 28 листопада 1924(1924-11-28) (97 років)
Дермань Друга, нині Україна
Громадянство  Польща СРСР Українська держава (1941) СРСР Україна
Національність українець
Місце проживання Рівненщина
Діяльність солдат
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Життєпис

Закінчив польську семирічну школу в 1939 році, в 1941 році — два класи гімназії.

Діяльність в ОУН

Відмовившись їхати на роботу до Німеччини, 1942 року перейшов на нелегальне становище в ОУН, до юнацької сітки, котра займалась пошкодженням німецьких телефонних мереж, розвідкою та зв'язком між підрозділами.

Участь в УПА

В 1943 році був залучений до розвідки УПА, його тереном був південь Рівненщини та Шумський район Тернопілля.

Брав участь в бою з німцями 30 травня 1943 року в с. Майдан Дубенського району та біля села Буща Здолбунівського району і села Точевики Острозького району в серпні того ж року. В липні 1943 року брав участь в захисті населення від совєцьких диверсійних загонів. Брав участь в боях із військами НКВД в квітні 1944 року біля сіл Данилівка Острозького району та Гурби. Вийшовши із оточення загонами НКВД, захищали населення від мародерів з НКВД на межі Рівненської, Хмельницької та Тернопільської областей. В серпні 1944 року був учасником рейдуючих загонів УПА на Хмельниччині.[1]

Арешт і покарання

Був арештований в 1944 році. В грудні того ж року, разом з иньшими в'язнями, був висланий до таборів Сибіру. Покарання відбував в концтаборах Воркути та Печори.

Повернення

В 1949 році, після відбуття покарання йому було дозволено повернутись на Рівненщину. Отримав середню освіту у вечірній школі Здолбунова, з 1953 по 1958 рік навчався в Одеському технологічному інституті на факультеті механіки, 1973 року заочно закінчив Московський інститут харчової промисловості. Від 1971 року працював на підприємствах харчової промисловості Рівного та області.

Часи незалежности

Є головою Рівненської обласної організації «Братства вояків УПА» ім. Романа Шухевича.

Сім'я

1944 року рідного брата та родичів Василя закатували нквдисти, господарство — пограбували та спалили, родину ж, без суду та слідства, депортували.

Нагороди

  • Відзнака Рівненської міської ради «За заслуги перед містом»[2]
  • Орден «За заслуги» ІІІ ступеня[3][4][5]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.