Китайські моря

Китайські моря (англ. China Seas) американський пригодницький фільм 1935 року, в якому грають Кларк Ґейбл, у ролі відважного капітана, Джин Гарлоу — його коханки, та Воллес Бірі — вкрай підозрілого типа. У океанській епопеї також задіяні Льюїс Стоун і Розалінд Расселл, а гуморист Роберт Бенчлі незабутньо зображує героя, який хитається п'яний від початку фільму до його кінця.

Китайські моря
China Seas
Жанр бойовик, драма, мелодрама, пригодницький фільм
Режисер Тей Ґарнетт
Продюсер Ірвінґ Талберґ
Альберт Левін
Сценарист Крубі Ґарстін (книга)
Джеймс Кевін Маꥳннесс
Жуль Фартмен
У головних
ролях
Кларк Ґейбл
Джин Гарлоу
Воллес Бірі
Льюїс Стоун
Розалінд Расселл
Роберт Бенчлі
Оператор Рей Джун
Композитор Герберт Стотгарт
Монтаж Вільям ЛіВенвей
Художник Седрік Гіббонс
Кінокомпанія Metro-Goldwyn-Mayer
Дистриб'ютор Metro-Goldwyn-Mayer, Netflix і Vudud
Тривалість 87 хв.
Мова англійська
Країна США
Дата виходу 9 серпня, 1935 року
Кошторис $1,138,000
Касові збори $2,867,000
IMDb ID 0026205
 Китайські моря у Вікісховищі

Досить високобюджетна кіноепопея MGM, сценарій для якої написав Джеймс Кевін Маꥳннесс і Жюль Фартман на основі книги Ґарстіна Крубі, режисер стрічки Тей Ґарнетт. Це один з чотирьох звукових фільмів з Бірі, в якому він не отримав головну роль.

Сюжет

Суворий капітан Алан Гаскелл готує корабель — з вантажем золота в трюмі і пасажирами на борту — до відплиття в Шанхай. Виявивши в каюті свою непокірну подругу Доллі на прізвисько Китайська лялечка, Алан неохоче дозволяє дівчині залишитися на кораблі, але незабаром обставини складаються так, що йому доводиться пошкодувати про своє рішення — на борт піднімається Сибіла Барклі, вдова-англійка, яку він колись любив.

У ролях

Виробництво

На знімальному майданчику Ґейбл кілька разів влаштовув істерику, яку голова студії MGM Луїс Майер мусив терпіти, бо зірка нещодавно виграла премію Американської кіноакадемії за найкращу чоловічу роль у фільмі Це сталося якось вночі (1934), якого позичила студія Columbia Pictures, і він не хотів ризикувати втратити його. Майер навіть погодився на те, щоб Ґейбл ризикував своїм життям, відмовившись від дублера у кадрах, де він допомагав китайцям натягати троси, щоб прив'язати коток, який рухався вгору і вниз по палубі корабля.[1]

Примітки

  1. Higham, Charles (Dec 1994) [1993]. Merchant of Dreams: Louis B. Mayer, M.G.M., and the Secret Hollywood (вид. paperback). Dell Publishing. с. 265. ISBN 0-440-22066-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.