Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»

Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»
Дата створення / заснування 1961
Держава  Україна
Адміністративна одиниця Печерський район
Розташовано на вулиці Лейпцизька вулиця (Київ)
Офіційний сайт

Вхід до ліцею

Історія ліцею

Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер» був заснований 1961 року Василем Єлисеєвичем Болдирєвим, як перша в місті Києві школа для старшокласників. В. Болдирєв став її першим директором. Перші два роки школа функціонувала в будівлі за адресою вул. Івана Кудрі, 22А, а з 1 вересня 1963 року школа знаходиться в будівлі за вул. Лейпцизькою, 11А. З 1966 року школа стала загальноосвітньою, з'явились молодші й середні класи, старші класи з поглибленим вивченням математики та фізики.

Уперше в Україні В. Болдирєв ввів у 171-й школі ставки завучів з виховної роботи, завучів за паралелями, кабінетну систему.

У 1974 році директором школи стала Ніна Федорівна Григоренко. Школа розвивалася, колектив вчителів продовжував удосконалення кабінетної системи, велася творча робота методичних об'єднань. В 1980 в школі силами шефів ТЕЦ-5 на чолі з генеральним директором Євгеном Івановичем Чулковим була оздоблена прибудова до школи, де розмістилися бібліотека, музей бойової слави, великий спортзал, а в 1986 створено кабінет інформатики.

У 1987 році школу очолив Дмитро Григорович Кравченко. Почалася робота з реконструкції й удосконалення школи. Перебудовано було і систему управління і навчання. У лютому 1989 року з'явилась ідея відкрити ліцей. Вже через рік школа була перейменована у бюджетно-відомственну середню школу № 171, було відроджено історичну назву «Києво-Печерська», яка супроводжувала ряд навчальних закладів Києва починаючи з середніх віків. 18 квітня 1991 року школа отримала офіційний статус ліцею та ім'я «Лідер».

Ліцей зараз

У наші часи ліцей «Лідер» орієнтується на вивчення фізики та математики. Випускники ліцею мають низку нагород на міжнародних олімпіадах.

У ліцеї після сьомого класу йде розподілення за спеціальностями:

  • фізика
  • інформатика
  • біотехнології
  • економіка
  • лінгвістика
  • основи юридичного права
  • математика

Ліцей першим в Україні ввів систему навчання за допомогою мультимедійних уроків.

В учнів 8-11 класів є додаткові уроки — технологічна школа, з відповідною здачею проєктів в кінці року. Спеціальність техшколи залежить від профілю учня й класу. У 2007—2008 навчальному році було введено спецкурси — щосуботи після четвертого уроку кожен учень 8—11 класів йде на певний факультатив, який сам для себе обирає (математика, фізика, хімія, інформатика чи біологія). Часто факультатив проводять випускники ліцею.

Сильною в ліцеї є математика, більшою мірою завдяки Народному вчителю України Якіру Михайлу Семеновичу і заслуженому вчителю Полонському Віталію Борисовичу. Починаючи з середини 1990-х, на Міжнародну олімпіаду з математики від команди України щороку потрапляє хоча б один учень «Лідеру» (з 6 учнів), а у 2000, 2004, 2007 роках — по три учні. Переможців Всеукраїнських олімпіад у «Лідері» з математики близько 300. Усі вони — учні математичних класів.

У ліцеї вчилися 35 переможців Міжнародної олімпіади з математики (вихованці Якіра М. С., Полонського В. Б., Мартюшової І. В.), 6 з інформатики (вихованці Богомолової Н. І., Скляр І. В., Володіна В. В., Володіної І. Л.), 4 з фізики (вихованці Апостолова О. І., Березовського А. М.), 3 з хімії (вихованці Харитонової Л. М., Голованя О. В.), 2 з біології (вихованці Баканової Л. І.), 1 з астрофізики (вихованець Бойцової Н. А., Орлова В. С.), 1 з географії (вихованець Мнішенко О. Ю.).

Внутрішні свята

Головним внутрішнім святом є День Ліцею. Щороку складається новий сценарій свята. У святкуванні беруть участь і вчителі, і учні, і батьки.

Також внутрішніми святами можна назвати тематичні тижні (тобто тиждень фізики, тиждень інформатики і т. д.). Такі тижні закінчуються олімпіадами чи іграми, тематика яких відповідає тематиці тижня.

В школі проводиться Туріада, КВК (для старших класів) і фестиваль «Зоряне сяйво» (для молодшої школи). Хоча у 2006—2007 навчальному році замість КВК було проведено Камеді Клаб.

Також у травні ліцей проводить щороку Київський Міжнародний математичний фестиваль.

Символіка ліцею

У 1995 році була впроваджена символіка ліцею: прапор, герб, емблема і гімн, які сприяють національному вихованню ліцеїстів, відродженню вікових традицій українського народу.

Основним об'єктом в емблемі є літера М:

  1. Буква символізує математичний уклін навчального закладу
  2. Символ утворений двома буквами Л — Ліцей Лідер

У ліцеї введена шкільна форма.
У дівчат:

  • біла(чи світлих кольорів) блузка/теніска з комірцем
  • чорна спідниця (взимку штани)
  • шкільний піджак бордового кольору
  • на піджаку з лівого боку емблема ліцею

У хлопців:

  • біла сорочка
  • краватка/метелик
  • чорні класичні штани
  • шкільний піджак бордового кольору
  • на піджаку з лівого боку емблема ліцею

Персоналії

  • Баканова Леся Іванівна — учитель біології Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер», кавалер ордена За заслуги ІІІ ступеня[1].
  • Березовський Андрій Миколайович (* 1968) — учитель фізики Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер», кавалер ордена За заслуги ІІ ступеня[1].

Відомі випускники

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.