Київський центральний автовокзал

Центральний автовокзал «Київ» — головний автовокзал Києва, перебуває в управлінні компанії "Укрпас" . Розташований на Деміївській площі, 3 у Деміївці, в історичній місцевості міста.

Центральний автовокзал «Київ»
автовокзал
Розташування
Розташування Україна
Адреса м. Київ,
Деміївська площа, 3
Координати 50°24′23″ пн. ш. 30°31′10″ сх. д.
Платформ 30
Послуги
Транспортні
Супутні   «Деміївська» 
      
Маршрути міського транспорту
       
    
Історія
Відкрито 1961 (61 рік)
Будівля
Архітектор Авраам Мілецький, І. Н. Мельник, Едуард Більський
Інша інформація
Власник «Укрпас»
Вебсайт ukrpas.com.ua
Мапа
Центральний автовокзал «Київ» на Вікісховищі

Розрахований на обслуговування 50 маршрутів, щоденне відправлення близько 600 автобусів (приблизно 7 тисяч пасажирів). В інтер'єрах автовокзалу — художні мозаїчні керамічні панно (художники В. В. Мельниченко, А. Ф. Рибачук).

Поруч з автовокзалом розташована станція метро   «Деміївська».

Історія

Платформи автовокзалу

Центральний автовокзал був збудований в 19571961 роках за проєктом архітекторів Авраама Мілецького, І. Н. Мельника і Едуарда Більського. На початку 70-х навколо автовокзалу було побудовано автомобільну розв'язку.

У 2001 поруч із автовокзалом було відкрито заклад швидкого харчування McDonald's. У 2008—2010 перед станцією побудовано естакаду і відкрито станцію метро.

Будівлю було вперше реконструйовано у 2015 році, інтер'єр було оновлено, а ззовні станцію було обшито склом та вентфасадом. Наступна реконструкція відбулася у 2021 році, всередині було відреставровано мозаїку за ініціативи Фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка, а фасад перероблено, в приміщенні автовокзалу відкрито готель. Також було знесено одноповерхову будівлю McDonald's і замість неї збудовано двоповерхову.

Оздоблення автовокзалу

Інтер'єр автовокзалу прикрашають близько десяти панно авторства українських художників Ади Рибачук і Володимира Мельниченка.

Див. також

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.