Коваленко Степан Ігнатович

Коваленко Степан Ігнатович (1855-?) — український селянин, депутат III Державної думи Російської імперії.

Коваленко Степан Ігнатович
Коваленко Степан Ігнатович
Степан Коваленко (1910)
Депутат III Державної думи Російської імперії
1907  1912
Монарх Микола II
Народився 1855(1855)
Помер невідомо
Відомий як політик
Підданство Російська імперія
Національність українець
Політична партія безпартійний
Професія Селянин
Звання старший унтер-офіцер
Нагороди
Георгіївський хрест 4 ступеня

Народився й жив у містечку Лисянка в Лисянській волості Звенигородського повіту Київської губернії. Навчався у церковно-парафіяльній школі.

Брав участь у російсько-турецькій війні 1877—1878 років, дослужився до чину старшого унтер-офіцера, командував взводом[1]. Був нагороджений Георгіївським хрестом 4-го ступеня.

Надалі був кандидатом у волосні старшини, розпорядником банку. Мав у володінні 6 десятин землі.[1]

У Державній думі

Обраний до III Державної думи Російської імперії у 1907 році, один зі 102 представників українських губерній. Належав до фракції правих.[1] Виступав з лояльними до влади заявами, зокрема на засіданні 10 травня 1910 року заявив у контексті питання про введення земського устрою в Польщі: «Російський Государ нікого не ображає. Під його прапором всі благоденствують…» Разом з тим був серед 15 українських депутатів, що підтримали підписами законодавчу ініціативу (рос. законодательное предположение) «Про мову викладання у початкових школах місцевостей із малоросійським населенням»» на початку 1908 року.[2] У своїх виступах висловлював консервативні погляди (наприклад, надання права змінювати віросповідання лише за наявності вищої освіти).

Примітки

  1. Коник О. Українські селянські депутати Державної думи Російської імперії — учасники війн і збройних конфліктів другої половини ХІХ — початку ХХ ст. // Scriptorium nostrum.  2015. Вип. 1-2.
  2. Коник О. О.7. Селянські депутати з України в Державних думах Російської імперії в кн. Українське питання в Російській імперії (кінець XIX — початок XX ст.): В 3 ч. / НАН України. Ін-т історії України; Відп. ред. В. г. Сарбей. — К., 1999. — Ч. 2. — 487 с.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.