Компресорна станція

Компресорна станція (рос. компрессорная станция, англ. compressor station, нім. Verdichterstation (auch Kompressorstation)) — станція для одержання стиснутого повітря або іншого газу, наприклад природного газу (метану).

Газовий промисел. Компресорне відділення.

У газовій промисловості — служить для збільшення енергії газу і перекачування його лінійною частиною газопроводу.

Основними складовими компресорних станцій і компресорних агрегатів є нагнітачі з приводами і обв'язкою, очисні пристрої, охолоджувачі, пиловловлювачі, вузли редукування, блок підготовки палива та імпульсного газу, вузли відключення і режимні крани, камери запуску і прийому поршнів, маслогосподарство, резервуарний парк, контрольно-вимірювальний пункт, експлуатаційний блок, енергопідстанції, очисні споруди та виробничо-диспетчерський пункт.

  • основні блоки КС:
    • блок очистки і підготовки газу, що встановлюється на вході в КС;
    • газоперекачувальні агрегати (ГПА), в яких відбувається збільшення тиску газу до величин, які визначаються міцністю труб і устаткування;
    • блок охолодження газу;

Існують два види КС:
 — КС, обладнані газомоторними поршневими компресорами (ГМК);
 — КС, обладнані відцентровими нагнітачами (ВН) з приводом від газотурбінних двигунів (ГТД) або електродвигунів;

Компресорні станції з поршневими газоперекачувальними агрегатами (ГПА) забезпечують високий ступінь стиснення газу завдяки чому їх широко застосовують на станціях підземного зберігання газу (СПЗГ).

Компресорні станції з газотурбінним приводом завдяки більшій продуктивності перекачування газу та вищого ККД встановлені на переважній більшості КС (на сьогоднішній день в Україні проводиться заміна ГМК на ГТД і на деяких станціях підземного зберігання газу. При цьому ГПА встановлюються послідовно один за одним для збільшення ступеня стиснення газу).

Основні показники режиму роботи КС: тиск газу на вході і виході, пропускна здатність КС. Параметри роботи КС визначаються режимом газотранспортної системи.

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.