Конгрегація євангелізації народів
Конгрегація Євангелізації Народів (лат. Congregatio pro Gentium Evangelizatione) — одна з дев'яти конгрегацій Римської курії, що займається питаннями євангелізації та місіонерства. Станом на 2012 рік конгрегацію очолює кардинал-префект Фернандо Філоні, секретар — архієпископ Савіо Хон Тай-Фай.
Історія
На початку XVI століття були зроблені перші спроби створити при Римській курії організацію, що займається місіонерською діяльністю, головним чином в Америці та Африці. У 1568 з цією метою Святим Престолом була створена Комісія Кардиналів. 22 червня 1622 буллою Inscrutabili divinae providentiae папи Григорія XV була створена Конгрегація пропаганди віри (Sacra Congregatio de Propaganda Fide).
Завданнями Конгрегації була підготовка місіонерів, забезпечення місій духовною літературою, протидію використанню християнської місії в політичних цілях. Пізніше Конгрегації пропаганди віри був підпорядкований Папський Урбаніанський університет, що призначався для навчання майбутніх місіонерів.
У 1862 в рамках конгрегації була утворена Конгрегація у справах східних церков, яка з 1917 року стала самостійною куріальною конгрегацією.
В 1988 папа Іван-Павло II перетворив Конгрегацію пропаганди віри в Конгрегацію євангелізації народів (апостольська конституція Pastor Bonus).
Структура та обов'язки
Завдання конгрегації — координація місіонерської діяльності, сприяння у підготовці місцевого кліру. На місіонерських територіях тільки їй належить право створювати місіонерські церковні структури, їй підпорядковуються всі місіонерські чернечі ордени і згромадження.
До складу конгрегації входять Комісія з перегляду синодів, статутів єпископських конференцій, конституцій місіонерських товариств апостольського життя і статутів семінарій; Папська колектив з питань Африки, що організує збір пожертвувань; Папська місія з розповсюдження віри та інші організації.
Див. також
Бібліографія
- ABC chrześcijanina. Mały słownik, Warszawa 1999, s. 311. ISBN 83-85762-95-7
- Leksykon Kościoła katolickiego w Polsce, Warszawa 2003, s. 18. ISBN 83-911554-7-1