Конституційне подання

Конституційне подання — це одна із форм звернення до Конституційного Суду України, що є письмовим клопотанням у визначеній законом формі про визнання неконституційним правового акта певного органу влади або щодо необхідності офіційного тлумачення Конституції України.

Розгляд конституційного подання здійснюється Конституційним Судом України в порядку конституційного судочинства. Іншими формами звернення до Конституційного Суду України є конституційне звернення та конституційна скарга.

Суб'єкти конституційного подання

Відповідно до Конституції України суб’єктами права на конституційне подання є:

Предмет конституційного подання

Конституційним поданням є подане до Суду письмове клопотання щодо:

1) визнання акта (його окремих положень) неконституційним;

2) офіційного тлумачення Конституції України.

Актами, які можуть бути предметом розгляду щодо відповідності Конституції України, є:

Акти інших органів державної виконавчої влади можуть бути оскаржені в порядку адміністративного судочинства відповідно до законодавства.

Підставою для конституційного подання щодо офіційного тлумачення Конституції України є визнана практична необхідність у з'ясуванні або роз'ясненні, офіційній інтерпретації її положень.

З 2016 року Конституційний суд України втратив право офіційного тлумачення законів України.

Розгляд конституційного подання

Ухвалу про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням, конституційним зверненням постановляє Колегія або Велика палата — у разі незгоди з ухвалою Колегії про відмову у відкритті конституційного провадження у справі.

За результатами розгляду конституційного подання Конституційний суд України у складі Великої палати ухвалює Рішення Суду.

Див. також

Нормативно-правові джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.