Кончаловський Петро Петрович

Кончаловський Петро Петрович (9 (21) лютого 1876(18760221) року, м. Слов'янськ, Старобільського повіту Харківської губернії — нині Донецька область 2 лютого 1956 р., Москва) — відомий український та російський художник.

Кончаловський Петро Петрович

Народження 9 (21) лютого 1876[1]
Слов’янськ, Ізюмський повіт, Харківська губернія, Російська імперія[2]
Смерть 2 лютого 1956(1956-02-02)[2][1][…] (79 років)
  Москва, СРСР[2]
Поховання Новодівичий цвинтар
Країна Російська імперія
Жанр живопис
Навчання Академія Жуліана і Петербурзька академія мистецтв (1907)
Діяльність художник, графік, ілюстратор, сценограф
Відомі учні Єрванд Кочар
Член Бубновий валет
Батько Piotr Petrovitch Kontchalovskid
У шлюбі з Olga Surikovad
Діти Natalia Konchalovskaïad
Брати, сестри   Maxim Konchalovskyd
Нагороди

Народний художник РРФСРd


 Кончаловський Петро Петрович у Вікісховищі
Автопортрет, 1910
П. Кончаловський.
«Бузок» (1933).
П. Кончаловський.
«Троянди» (1955).

Біографія

Народився в сім'ї літератора, перекладача, видавця Петра Петровича Кончаловського старшого (1839—1904) та дочки харківського поміщика Вікторії Тимофіїївни Лойко (1841—1912). Мали книгарню в Харкові. Крім Петра, в сім'ї було 6 дітей: Антоніна, Олена (1872—1935) — в заміжжі Ясиновська, Максим (1875—1942) — відомий лікар-терапевт, Дмитро (1878—1952) — історик, публіцист, письменник, перекладач, Вікторія (1883—1958) — філолог, та наймолодша Льоля.

До п'ятирічного віку жив там у маєтку батьків Сватівка. Малювати почав у першому класі Харківської 3-ї гімназії. У 1888 році навчався в рисувальній школі М. Д. Раєвської-Іванової.

У 1889 р. П. П. Кончаловський вступив до Московської 1-ї гімназії, відвідував вечірній клас Строганівського училища. Пізніше два зимових сезони навчався в приватній академії Р. Жуліана в Парижі. Пізніше повернувся до Росії, вступив до Академії мистецтв, де наставниками П. Кончаловського були П. Ковалевський, В. Савінський, І. Творожников, Г. Залеман. Важливим для формування таланту та світогляду художника-початківця стало спілкування з найталановитішими митцями того часу. М. Врубель, В. Суриков, К. Коровін, В. Сєров, Б. Пастернак, К. Бальмонт. Вони відвідували родину Петра Петровича Кончаловського-старшого — відомого видавця.

Перший етюдник з повним набором фарб П. Кончаловському подарував К. Коровін.

З 1909 року для П. Кончаловського починаються регулярні презентації на виставках творчих угруповань «Золотое руно», «Союз молодежи», «Мир искусства», «Бытие» та інших. Бере участь він у виставках і за кордоном. Художник отримує запрошення на Міжнародну виставку в Амстердамі. П. Кончаловський багато подорожує Європою, відвідує Італію, Францію, Іспанію, Англію, Німеччину. Виїжджає до Сибіру, Кавказу, Криму.

Товаришувала з обнінською агрономкою Стефанією Кудрявцевою, якій подарував саджанці бузку, зображеного на картині «Бузок» 1933 року. Кудрявцева розмножила та розсадила їх по всьому Обнінську[3].

Творчий доробок художника

Творчий доробок П. Кончаловського становить понад 5 тисяч робіт. Головні жанри в яких працював художник: портрет, пейзаж, натюрморт. Особливі здобутки П. Кончаловського в жанрі натюрморту. «Я пишу квіти так, як музикант грає гами», — говорив про свої натюрморти художник.

Вшанування пам'яті

На честь художника названо одну з вулиць Слов'янська.

Генеалогія

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.