Користова

Кори́стова село в Україні, у Волочиській міській територіальній громаді Хмельницького району Хмельницької області. Населення становить 1475 осіб.

село Користова
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Хмельницька
Район/міськрада Хмельницький район
Громада Волочиська міська громада
Основні дані
Засноване 1993 (відновлене)
Населення 1475
Площа 3,6 км²
Густота населення 409,72 осіб/км²
Поштовий індекс 31208
Телефонний код +380 3845
Географічні дані
Географічні координати 49°32′50″ пн. ш. 26°14′57″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
286 м[1]
Водойми річка Грабарка (притока Збруча)
Місцева влада
Адреса ради с. Користова
Карта
Користова
Користова
Мапа

Історія

У 1906 році село Волочиської волості Старокостянтинівського повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста 82 верст, від волості 6. Дворів 151, мешканців 1007[2].

Географія

Селом протікає річка Грабарка (притока Збруча).

Символіка

Затверджена 16 травня 2018 р. рiшенням № 6-38/2018 XXXVIII сесії міської ради VII скликання. Автори — Завідувачка бібліотеки с. Користова, Працівники СБК с. Користова, Педагогічний колектив Бальковецького НВК, Актив сіл Користова і Бальківці, К. М. Богатов, В. М. Напиткін.

Герб

Щит розтятий зеленим і лазуровим, із срібною хвилястою базою. В першій частині золота пірамідка з кубиків торфу, три, два і один, над якою горить червоне полум'я з золотою облямівкою. В другій частині вгору б'є срібний фонтан води. Щит вписаний в декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Унизу картуша напис «КОРИСТОВА».

Кубики торфу — символ місцевості, де розташоване село, багатої на поклади торфу, вогонь водночас символ тепла рідного дому. Фонтан води — символ цілющих джерел, хвиляста база — символ навколишніх річок і озер.

Прапор

Квадратне полотнище поділене вертикально на дві рівновеликі смуги — зелену древкову і вільну синю, внизу проходить біла хвиляста смуга в 1/6 ширини прапора. На древковій смузі жовта пірамідка з кубиків торфу, три, два і один, над якою горить червоне полум'я з жовтою облямівкою. На вільній смузі вгору б'є білий фонтан води.

Пам'ятки

Біля села розташований Грабарківський гідрологічний заказник.

Голодомор в Користовій

За даними різних джерел у селі в 1932—1933 роках загинуло бл. 10 чоловік. На сьогодні встановлено 2 сім'ї — Гончарів і Гуляків. Мартиролог укладений на підставі поіменних списків жертв Голодомору 1932—1933 років, складених Користовецькою сільською радою. Поіменні списки зберігаються в Державному архіві Хмельницької області.

Відомі люди

У селі народився Поліщук Йосип Адамович (1907—1978) — український радянський психіатр.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.