Край «Дикий Захід» (телесеріал)

«Край „Дикий Захід“», також відомий українською як «Світ „Дикий Захід“», «Світ Дикого Заходу» та «Західний світ» (англ. Westworld), фантастичний телесеріал телеканалу HBO. Перший сезон вперше вийшов в ефір у 2016 році, другий — у 2018 році. Серіал є ремейком-адаптацією однойменного кінофільму «Край „Дикий Захід“» (1973) за режисурою та сценарієм Майкла Крайтона. Продюсерами новітнього серіалу є Ліза Джой і Джонатан Нолан, який також є режисером пілотної серії.

Край «Дикий Захід»
Westworld
Тип телесеріал
Телеканал(и) HBO
Дистриб'ютор(и) Warner Bros. Domestic Television Distributiond і Hulu
Жанр драма
наукова фантастика
трилер
екшн
Тривалість серії 60 хв.
Компанія Bad Robot Productions
Warner Bros. Television
Kilter Films
Керівник проєкту Джонатан Нолан і Ліза Джой
Ідея Джонатан Нолан
Ліза Джой
На основі фільму Край «Дикий Захід» Майкла Крайтона
Оператор Пол Камерон
Виконавчий продюсер Дж. Дж. Абрамс
Джонатан Нолан
Браян Берк
Ліза Джой
У головних ролях Ентоні Гопкінс
Ед Гарріс
Еван Рейчел Вуд
Джеффрі Райт
Джеймс Марсден
Тенді Ньютон
Бен Барнс
Джиммі Сімпсон
Композитор Рамін Джаваді
Країна-виробник  США
Місце зйомок Каліфорнія, Касл-Веллі, Сімі-Веллі, Newhalld, Аґура-Гіллз, Юніверсал-Сіті і Лос-Анджелес
Мова оригіналу англійська
Перша поява 2016
Кількість сезонів 3
Кількість серій 28
Посилання

За сюжетом події серіалу відбуваються у футуристичному парку атракціонів «Край „Дикий Захід“», де в ролі мешканців Дикого Заходу перебувають людиноподібні роботи. Парк існує, щоб справжні люди могли в ньому за гроші розважатися — від пошуків пригод до вбивств і розпусти. Роботи не можуть зашкодити людині та не знають, що вони не справжні люди, поки перебувають у ролі. Наприкінці кожного дня їхня пам'ять затирається, проте власники парку плетуть між собою численні інтриги в гонитві за прибутками та власними цілями. Зрештою в системі відбувається збій і частина роботів здобуває свободу самим обирати власну долю[1].

Сюжет

Перший сезон — «Лабіринт»

Парк розваг «Край „Дикий Захід“» компанії «Делос» відвідують різні люди, обираючи собі ролі простих гостей, шукачів скарбів, борців зі злочинністю, або ж навпаки грабіжників і вбивць. Андроїду Долорес Абернаті відведено роль доньки фермера Пітера. Її відвідує робот Тедді, коли неочікувано прибуває чоловік у чорному, що застрілює Пітера й Тедді та тягне Долорес до комори. Багато днів поспіль Долорес розігрує історію зустрічі з Тедді, та робот, що грає її батька, починає сумніватися в справжності навколишнього світу. Долорес, попри стирання пам'яті, пригадує зустріч з чоловіком у чорному, що змушує її теж поставити під сумнів навколишню реальність. Голова відділу програмування Бернард Лов помічає, що після останнього оновлення роботи виходять за рамки програми через «мрії», уведені творцем парку Робертом Фордом з метою наділити роботів здатністю до імпровізації. Менеджер Тереза Каллен планує розіграти сценарій із нападом розбійника Гектора, під час якого застарілих роботів буде вбито й утилізовано.

До парку прибувають Логан, що вже бував там, і новачок Вілльям. Логан віддається в «Краю „Дикий Захід“» аморальним розвагам, тоді як Вілльям намагається бути таким же, як і в реальності. Робот Мейв Міллей, яка грає повію, згадує минуле й під час перепрограмування бачить технічне оснащення «Краю „Дикий Захід“». Тим часом чоловік у чорному шукає вхід у якийсь лабіринт і, шокуючи роботів своєю жорстокістю, примушує їх розповісти про знаки, котрі вкажуть шлях туди.

Різні роботи час від часу чують голос загадкового Арнольда, яким виявляється співзасновник парку, що прагнув зробити роботів самосвідомими, але загинув незадовго до відкриття «Краю „Дикий Захід“». Після зміни свого сценарію, Долорес, досі не здатна на вбивство, вбиває робота-бандита, котрий нагадує їй чоловіка в чорному. Мейв знаходить забуту в її тілі кулю й усвідомлює реальність лаштунків за «Краєм „Дикий Захід“»: вона показує роботові-найманцеві Гектору малюнок технічного працівника, якого той вважає прибульцем із пекла, і просить Гектора вирізати кулю з її тіла, що підтверджує їхні підозри.

Долорес приєднується до Вілльяма з Логаном, які подорожують вглиб парку в пошуках злочинця Ваєтта. Програмістка Елсі Г'юз виявляє робота, що малює зірки і знаходить в його тілі передавач, який транслює відповідні зіркам координати кудись за межі парку. Вона довідується, що передавач встановила Тереза, та підозрює, що Арнольд насправді живий.. Бернард в пошуках мети передачі відшукує «родину» Роберта Форда — незадокументованих роботів, створених Арнольдом. Мейв отямлюється в присутності технічного працівника Фелікса, котрий доводить, що вона мислить запрограмовано, проте якусь частку складають імпровізації. Той показує їй лаштунки парку й через це вона заступається за нього перед іншим працівником Сильвестром. Мейв шантажує обох підняти їй параметр самосвідомості в обмін на мовчання про статеві зносини з роботами перед стиранням їхньої пам'яті.

Виконавча директор Шарлотта Гейл замислює усунути Форда, довівши, що «мрії» спричиняють збереження в роботів спогадів про попередні ролі, що призводить до несправностей. Вона припускає — Бернард використав чужий код для створення «мрій», не розуміючи цілком як він працює, а Форд допустив це. Вілльям у подорожах парком закохується в Долорес, сприймаючи її за людину. Бернард приводить Терезу до «родини» Форда. Та знаходить доказ того, що Бернард — робот, що підтверджує сам Форд, який раптом з'являється та зізнається, що Бернард привів Терезу за його наказом. Після цього Форд наказує Бернардові її вбити й видає її смерть за нещасний випадок.

Мейв тепер набуває здатності використовувати голосові команди для керування іншими роботами та шкодити людям. Вілльям з Долорес опиняються в полоні конфедератів, тоді як Тедді з чоловіком у чорному, шукаючи лабіринт, потрапляють в оточення бандитів Ваєтта. Мейв схиляє на свій бік Гектора з метою покинути парк. У цей час Бернард після стирання пам'яті згадує, що він робот. Форд зізнається — Бернард є двійником Арнольда, після чого наказує йому вбити себе і той кориться, довівши тим самим, що не має свободи волі й не може замінити людину. Логан демонструє Вілльяму, що Долорес робот, розрізавши їй живіт, де під шкірою виявляється механізм старої моделі.

Чоловік у чорному тікає з пастки і, знайшовши Долорес, відкриває їй, що він — старий Вілльям. Насправді її подорож з молодим Вілльямом відбулася 30 років тому, коли ще функціонували роботи старої моделі. Долорес пригадує — в неї та Тедді Арнольдом було закладено програму знищити інших роботів та самого Арнольда аби зруйнувати бізнес Форда. Мейв за допомоги інших роботів вдається вирватися з парку. Вона знаходить і реанімує Бернарда, котрий вважає, що це не прояв її власної волі, а всього лиш чиясь програма. Мейв збирається вирушити в зовнішній світ, проте, піддавшись емоціям, не наважується.

Форд виступає перед радою директорів, де оголошує, що створив останню пригоду в парку перед своєю відставкою. Долорес за його дорученням застрелює Форда, як колись Арнольда, а зі сховищ вириваються роботи, звільнені від заборони вбивати людей.

Другий сезон — «Двері»

За два тижні до парку прибувають рятувальники та виявляють, що більшість людей вбито, але також загинули і майже всі роботи. Бернард погоджується допомогти рятувальниками, але має провали в пам'яті та стверджує, що це він убив роботів. Дія більшості епізодів сезону розгортається впродовж двох тижнів до цього.

Бернард і Долорес розшукують Пітера Абернаті, Долорес замислює вибратися з парку та відібрати в людей реальний світ, як, як вважає, ті не заслуговують. Вона дізнається про якусь зброю, сховану за межами парку, та починає її пошуки. Мейв з Гектором і Лі Сайзмором, творцем парку на тему самураїв, вирушає на пошуки своєї дочки. Вілльям тим часом вижив і зустрічає робота-хлопчика, котрий повідомляє, що почалася гра, призначена саме для Вілльяма.

Із флешбеків стає відомо про справжнє призначення парку. Вілльям подав керівництву парку ідею потай слідкувати за відвідувачами та збирати інформацію, позаяк в парку вони вільні робити все, чого забажають, показуючи свою істинну сутність. Через пристрої в капелюхах, які видаються кожному відвідувачеві, сканувалася особистість, після чого її копія завантажувалася на сервери та пересилалася через супутник за межі острова, де стоїть парк. Завдяки цій ідеї Вілльям отримав частину акцій компанії «Делос».

Роботи з парків Дикого заходу, самураїв і Колоніальної Індії починають заходити на території одні одних, продовжуючи грати свої ролі, що спричиняє конфлікти. Шарлотта й Бернард знаходять Пітера в полоні бандитів, в пам'яті котрого захована якась зашифрована інформація. Гіноїд Клементина доставляє Бернарда в лабораторію, де вони виявляють робота з копією особистості Джеймса Делоса, колишнього власника парків. Стає зрозуміло, що Вілльям прагнув досягнути безсмертя, переносячи свідомості людей в штучні тіла, але раз за разом це завершувалося невдачею.

Мейв опиняється у володіннях сьоґуна, який хоче отримати найкращу танцівницю Сакуру гейші Акане. Мейв розуміє, що сьоґун пошкоджений, тому діє попри програму. Отримавши Сакуру, сьоґун вбиває її, а Акане зарізає його. Мейв подумки змушує самураїв повбивати одні одних. Вона повертається у парк Дикого Заходу, де зустрічає свою доньку, але в неї роль дочки іншого гіноїда. Парк тероризує вождь індіанців Акічета, котрий втім заявляє, що в нього з Мейв одна мета.

Долорес виймає з голови батька камандний модуль. Вілльям вважає, що його метою є вбити Мейв, та спрямовує на нього роботів, але її виводять з ладу бійці «Делос». Акічета захоплює Вілльяма та дочку Мейв і доставляє їх у свій табір. Він розповідає як знайшов символ лабіринту і відтоді шукає вихід зі штучного світу крізь Двері. Вождь розповсюджує символи лабіринту, спонукаючи до пошуків Дверей інших роботів.

Тим часом парком подорожує Емілі, донька Вілльяма, котра хоче дізнатися що змусило її матір Джульєтту вчинити самогубство, і відродити її як гіноїда. З'ясовується, що Джульєтта знайшла картку з записом усіх вчинків Вілльяма в парку. Вілльям сприймає Емілі за гіноїда і вбиває її. Після цього він думає про самогубство, але підозрює, що сам є роботом. У розум Клементини додається код Мейв, що наділяє її здатність подумки керувати роботами.

Долорес зустрічає Вілльяма, з котрим входить у сховище даних «Горнило», де вже перебуває Бернард. Використовуючи ключ шифрування Пітера, вони зустрічаються з системним контролером, який постає в образі Логана. Контролер повідомляє Бернарду, що той є ключем до відкриття Дверей у «Височину» — віртуальний рай для роботів, створений Фордом, де їхні свідомості зможуть жити без контролю з боку людей. Акічета з племенем приводять велику групу андроїдів до Дверей, в той час як до них прибувають Шарлотта з командою «Делоса», котрі застосовують здібності Клементини для знищення більшості андроїдів прямо перед входом. Мейв гине, в цей час у «Горнилі» Долорес відмовляється іти в «Височину», позаяк це ілюзія. Вона стирає з «Горнила» копії особистостей гостей парку, що запускає затоплення «Краю „Дикий Захід“». Бернард вбиває Долорес, а Шарлотта вбиває Елсі через те, що вона дізнається справжню мету створення парку. Бернард створює нове тіло для Долорес в формі Шарлотти. Отямившись, та вбиває справжню Шарлотту й команду «Делоса». Вона використовує супутник для передачі свідомостей і «Височини» в секретне місце, після чого приєднується до команди евакуації, забравши кілька командних модулів роботів. Начальник сил безпеки Стаббс здогадується, що перед ним робот, але не видає її, натякаючи, що також не людина. Долорес/Шарлотта знаходить ЗD принтер і відтворює тіла колишньої себе й Бернарда.

Після титрів останнього епізоду Вілльям прибуває в «Горнило», де зустрічає копію Емілі та бачить, що це далеке майбутнє.

Третій сезон — «Новий світ»

Долорес подорожує світом у двох тілах: своїй оригінальній подобі та Шарлотти. Вона знаходить акціонера «Делоса» Геральда, викрадає його гроші, а самого Геральда вбиває, коли той нападає на неї. Їй вдається отримати доступ до штучного інтелекту «Делоса» під назвою «Ревоам», але він підвладний їй лише частково. Вона розшукує Ліама Демпсі, сина творця «Ревоама», проте він не володіє кодами доступу. Тоді Долорес починає плести інтриги проти акціонерів «Делоса», щоб отримати компанію повністю у свою владу. Її метою стає почати кампанію із оцифровки людських особистостей та перенесення їх у штучні тіла, щоб зробити людство передбачуваним і вберегти тим самим від катастроф.

Тим часом колишній солдат Калеб лікується від психічної травми та встряє у борги. Він приєднується через соцмережі до злочинної організації, котра платить йому за допомогу в пограбуваннях. Бернард же переховується під виглядом фермера, поки його розшукують як винуватця різанини в «Дикому Заході». Коли його викривають, Бернард вирішує повернутися в парк. Дізнавшись про інтриги Долорес, начальник служби безпеки Мартін намагається вбити Делорес, видавши це за смерть від передозування наркотиками. Та вона, попри поранення, сама вбиває Мартіна й замінює його заздалегідь створеним роботом, керованим з допомогою врятованого з парку командного модуля. Калеб допомагає пораненій Долорес, не здогадуючись, що це не людина.

Мейв у той час подорожує різними тематичними парками та досягає парку в стилі Другої світової війни. Там вона зустрічає Гектора, котрий обіцяє провести її до «Горнила» та витягнути звідти її дочку. Та згодом Мейв розуміє, що Гектор тільки виконує чиюсь програму, призначену віднадити її від думок про втечу. Мейв здогадується, що світ навколо — симуляція, і доводить це Гектору, перевантаживши систему обчисленнями. Скориставшись цим відкриттям, вона змушує симуляцію «зависнути», після чого зламує код симуляції та підмикається до систем у реальності. Вона бачить крізь відеокамери, що насправді є лише командним модулем, підключеним до комп'ютера. Проте вона захоплює контроль над роботом і змушує його викрасти модуль. Однак, робота незабаром знищує охорона. Мейв отямлюється в новому тілі в реальності, де чоловік Енгерраунд Сірак дає їй як неординарному роботу, завдання знайти та знищити Долорес. У той же час Бернард дістається до парку, де зустрічає знайомого робота Ешлі. Бернард використовує його аби добути інформацію про Долорес і покинути парк.

Долорес розкриває Калебу цинічний прагматизм його світу. Через його трагічний минулий досвід, Калеб не може отримати постійної роботи, але стоїть за цим «Ревоам». Система прогнозує, що Калеб схильний до самогубства, тож не дозволяє вкладати гроші в такого ненадійного працівника. Калеб погоджується й надалі допомагати Долорес аби з її владою стати незалежним від системи. Робот-двійник Шарлотти дедалі більше проникається почуттями оригінальної Шарлотти-людини й поступово починає сумніватися в правоті Долорес.

Сірак допомагає Мейв у пошуках Долорес, в ході чого викривається підпільна діяльність зі створення синтетичних тіл. Мейв виходить на слід торгівців біологічним матеріалом, котрі Долорес використовує для підтвердження особистостей аціонерів і заволодіння їхніми статками. Зрештою Мейв майже знаходить керівників мафії, з якими працює її ціль. Вони виявляються роботами і Мейв здогадується, що всі вони керуються копіями особистості Долорес. У той час Вілльям повертається з парку додому, але, божеволіючи, не відрізняє реальність від фантазій. Долорес користується цим, аби Вілльяма визнали недієздатним і помістили в божевільню, а його акції забирає собі.

З'ясову'ється, що Сірак створив «Ревоама» для передбачення людської поведінки та відвернення катастроф (зокрема таких, як атомний вибух у Парижі). Потенційно небезпечних людей «Ревоам» виявляв їх ув'язнювали та таємній базі. Ліам однак прагнув привласнити «Ревоама» і Сірак убив його. Двійник Мартіна отримує доступ до штучного інтелекту та оприлюднює дані про його призначення. Це спричиняє бунти по світу й підриває репутацію «Делоса». Сірак організовує знищення всіх роботів, що лишилися в парку «Дикий Захід» у вимкненому стані, після чого починає перевірку персоналу своєї корпорації. Долорес проте встигає завантажити особистості всіх роботів, які раніше врятувала, передавши через супутник, у тіло Пітера Абернаті. Викривається, що Шарлотта робот, але вона приносить з собою балон з отруйним газом, який убиває керівництво «Делоса», після чого зламує охоронного робота й тікає. Сірак, однак, виживає, оскільки був присутній лише як голограма. Пізніше він підлаштовує вибух авто Шарлотти, в якому гине дочка її оригіналу. Вілльям тим часом проходить лікування доповненою реальністю, але Бернард звільняє його, показавши, що через бунт лікарня обезлюдніла.

Долорес і Калеб дізнаються про двійника «Ревоама», «Соломона», та знаходять його на базі в Мексиці. Калеб, довідується від нього, що був спецпризначенцем і сам убив власного напарника, котрого вважав загиблим на війні в Криму. Насправді він виконував завдання «Ревоама» з убивства, затримання чи залякування непередбачуваних осіб, але сам зрештою виявився таким і його пам'ять було змінено в ході лікування доповненою реальністю. Долорес дає «Соломону» завдання створити план революції, щоб роботи отримали свободу. Мейв намагається завадити їй, тоді Долорес користується запобіжником, який вимикає електромагнітним імпульсом Мейв, її саму, та «Соломона». Після цього Калеб виймає з Долорес командний модуль і жорсткий диск з «Соломона». Модуль він вставляє до іншого тіла в Лос-Анджелесі. За наказом Долорес, він підмикає її та диск до «Ревоама» аби завершити розробку плану. Тоді Сірак знищує диск і стирає особистість Долорес. Та перед цим Долорес звертається за допомогою до Мейв, переконуючи стати на її бік. Мейв виявляє, що останнім наказом Долорес «Ревоаму» було передати контроль над штучним інтелектом Калебу. Дізнавшись про це, Калеб наказує «Ревоаму» самознищитися. Вілльяму вдається втекти від Бернарда з Ешлі. Бернард після цього переховується в готелі, де Ешлі розповідає йому, що призначенням «Ревоама» було не запобігти колапсу цивілізації, а відкласти його. Згодом Вілльям прибуває в Дубай, де шукає Шарлотту. Там він зустрічає свого двійника в образі Чоловіка у чорному, котрий убиває Вілльяма й активує сотні принтерів, які друкують тіла нових роботів.

Сезони

Сезон Серій Прем'єра Фінал
1 «Лабіринт» (The Maze) 10 2 жовтня 2016 4 грудня 2016
2 «Двері» (The Door) 10 22 квітня 2018 24 червня 2018
3 «Новий світ» (The New World) 8 15 березня 2020 3 травня 2020

Виробництво

Компанія Warner Brothers на початку 1990-х років мала намір зняти ремейк фільму Край «Дикий Захід», але план не було реалізовано. Кабельний канал HBO 31 серпня 2013 повідомив про замовлення пілотної серії можливого серіалу за мотивами фільму 1973 року, яку було знято у липні-серпні 2014 року в Лос-Анджелесі[2]. 17 листопада 2014 року було повідомлено про запуск у виробництво серіалу, презентація якого запланована на 2015 рік.

Першими акторами, з якими було укладено контракти на зйомках у серіалі, стали Ентоні Гопкінс і Еван Рейчел Вуд[3]. У серпні 2014 була затверджена решта акторів на провідні ролі серіалу.

В квітні 2018 року було випущено 2 сезон серіалу (10 епізодів)[4].

Актори

Акторський склад може змінюватись до виходу серіалу на екрани. Так виконавець ролі контрабандиста Едді Роус[11] помер 7 грудня 2014 після зйомок пілотної серії.

Озвучення українською

Озвученням першого сезону багатоголосим українським озвученням займалася студія «Омікрон». Омікрон переклали назву українською як «Край „Дикий Захід“»[12].

Озвученням другого та третього сезону багатоголосим українським озвученням займалася студія НеЗупиняйПродакшн. НеЗупиняйПродакшн переклали назву українською як «Світ „Дикий Захід“»[13].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.