Кренархеоти

Кренархеоти[2] (Crenarchaeota) — тип архей з царства Proteoarchaeota.

?
Кренархеоти

Архея Sulfolobus інфікована вірусом STSV-1.
Біологічна класифікація
Домен: Археї (Archaea)
Царство: Proteoarchaeota
Надтип: TACK
Тип: Кренархеоти (Crenarchaeota)
Woese et al., 1990[1]
Підгрупи
  • Клас Thermoprotei Reysenbach 2002
  • 'Candidatus Nitrosocaldus yellowstonii' de la Torre et al. 2008
Синоніми
* Eocyta
  • Eocytes
  • Crenarchaeota Garrity and Holt 2002
  • not Crenarchaeota Cavalier-Smith 2002
Посилання
Вікісховище: Crenarchaeota
Віківиди: Crenarchaeota
EOL: 7953
ITIS: 951422
NCBI: 28889
Fossilworks: 288523

Опис

Клітини коккоподібної, палочкоподібної, дископодібної або ниткоподібної форм. Розміри клітин варіюють від коків діаметром менше мікрометра (мкм) до філаментів завдовжки понад 100 мкм.

Клітинний цикл у Crenarchaeota влаштований однаково: короткий період до подвоєння ДНК (пререплікативний), а довгий після подвоєння (постреплікативний) — на нього припадає від 64 до 77 % всього клітинного циклу.

Серед Crenarchaeota є ацидофіли і нейтрофіли, облігатні і факультативні анаероби та строгі аероби, хемолітоавтотрофи і хемоорганотрофи. Багато Crenarchaeota використовують сірку в метаболізм.

Екологія

Вперше Crenarchaeota були виявлені в протічній гарячій воді. Згодом вони виявлені в термальних джерелах, вулканічних котлах і ґрунтах вулканічних полів, в «чорних курцях», міні-вулканах і донних відкладеннях в геотермальних ділянках під водою. Таким чином, припускали, що до складу Crenarchaeota входять тільки термофільні і гіпертермофільні організми. Однак в 1996 році був виявлений психрофільний вид Crenarchaeum symbiosum, який живе при температурі 10 °C в асоціації з морськими губками. Також в складі цього типу архей виявлені форми, що живуть при температурі до -2 °C. Зараз Crenarchaeota виявляють в польових і лісових ґрунтах, озерних відкладеннях, морському детриті та активному мулі анаеробних очисних споруд. Аналіз рРНК з різних середовищ показав, що Crenarchaeota — найчисленніші археї в морському середовищі.

Crenarchaeota поширені по всьому світу. Зокрема, вони складають важливу частину планктону в полярних, помірних і тропічних водах. Описано два симбіотичних види Crenarchaeota: один живе в холодноводних голотуріях, інший виявлений в морських губках.

Філогенія

Proteoarchaeota
TACK

Korarchaeota

Crenarchaeota

Aigarchaeota

Geoarchaeota

Thaumarchaeota

Bathyarchaeota

Eukaryomorpha

Odinarchaeota

Thorarchaeota

Lokiarchaeota

Helarchaeota

Heimdallarchaeota

(+α─Proteobacteria)

Eukaryota


Примітки

  1. Woese, C.R., Kandler, O. & Wheelis, M.L. 1990. Towards a natural system of organisms: proposal for the domains Archaea, Bacteria, and Eucarya. Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America 87(12): 4576–4579. DOI:10.1073/pnas.87.12.4576.
  2. Зміни біорізноманіття

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.