Aigarchaeota

Aigarchaeota — тип архей з царства Proteoarchaeota. Таксон споріднений з Crenarchaeota і поки що не одержав визнання у всіх системах класифікації. До нього відносять кандидати у види Candidatus Caldiarchaeum subterraneum та Candidatus Calditenuis aerorheumensis. Геном Candidatus Caldiarchaeum subterraneum виділений із зразків, що зібрані в слабокислому джерелі на золотом руднику в Японії.[1]

?
Aigarchaeota
Біологічна класифікація
Домен: Археї (Archaea)
Царство: Proteoarchaeota
Надтип: TACK
Тип: "Aigarchaeota"
Nunoura et al. 2011
Види
  • Caldiarchaeum aerorheumensis
  • Caldiarchaeum subterraneum
Посилання
ITIS: 951435

Екологія

Представники Aigarchaeota трапляються в різноманітних термальних екосистемах, таких як наземні і морські геотермальні джерела, підповерхневі водоносні горизонти і рудникові води. Згідно з даними генетичного аналізу, серед Aigarchaeota виділяється дев'ять груп рангу роду, хоча для остаточних висновків потрібен додатковий аналіз послідовностей. Деякі послідовності 16S рРНК Aigarchaeota були знайдені в середовищах з помірною і низькою температурою; тим не менше, більшість з них все-таки отримані з середовищ з високою температурою, а вміст GC всіх відомих послідовностей 16S рРНК відповідає такому у термофілів і гіпертермофілів. Розрахований тепловий оптимум для Aigarchaeota становить 40,8-101,9 °С. Мабуть, Aigarchaeota виникли в середовищах з високою температурою, а згодом колонізували прохолодніші середовища.

Філогенія

Proteoarchaeota
TACK

Korarchaeota

Crenarchaeota

Aigarchaeota

Geoarchaeota

Thaumarchaeota

Bathyarchaeota

Eukaryomorpha

Odinarchaeota

Thorarchaeota

Lokiarchaeota

Helarchaeota

Heimdallarchaeota

(+α─Proteobacteria)

Eukaryota


Примітки

  1. Nunoura, T; Takaki, Y; Kakuta, J; Nishi, S; Sugahara, J; Kazama, H; Chee, GJ; Hattori, M; Kanai, A; Atomi, H; Takai, K; Takami, H (April 2011). Insights into the evolution of Archaea and eukaryotic protein modifier systems revealed by the genome of a novel archaeal group.. Nucleic Acids Research 39 (8): 3204–23. PMC 3082918. PMID 21169198. doi:10.1093/nar/gkq1228..

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.