Крива Великого Гетсбі

Крива Великого Гетсбі - це діаграма, що відображає взаємозв'язок між нерівністю та низькою соціальною мобільністю між поколіннями у розвинутих країнах світу.

Крива Великого Гетсбі

Огляд

Крива була представлена у виступі 2012 року головою Ради економічних радників Аланом Крюгером [1] [2] [3] та Економічним звітом президента перед Конгресом [4] використовуючи дані економіста праці Майлза Корака. Назву придумав колишній економіст Ради економічних радників (СЕА) [5] за що йому вручили пляшку вина в якості винагороди. [6] Крива пов’язує еластичність доходів між поколіннями - міру збереження доходів між батьками та їх дітьми - та нерівність у США та дванадцяти інших розвинених країнах, [7] хоча деякі версії кривої включають країни, що розвиваються. [8] Країни з низьким рівнем нерівності, такі як Данія, Норвегія та Фінляндія, мають найбільшу мобільність, тоді як дві країни з найвищим рівнем нерівності - Чилі та Бразилія - мають найнижчу мобільність.

Назва кривої відноситься до роману Ф. Скотта Фіцджеральда "Великий Гетсбі" . Одноіменний персонаж, Джей Гетсбі, втілює (парадоксальну) концепцію мобільності, переходячи від бутлегера до еліти на північному узбережжі Лонг-Айленда. [9]

Журналіст Роберт Ленцнер та адвокатка Нріпендра Чакраварті називають це "дуже лякаючою кривою, яка вимагає уваги з боку політики". [9] Крюгер передбачав, що "збереження переваг і недоліків доходу, який передається від батьків дітям", зросте приблизно на чверть для наступного покоління в результаті зростання нерівності, яка спостерігається в США за останні 25 років. " [7]

Див. також

Примітки

  1. Krueger, Alan (12 січня 2012). The Rise and Consequences of Inequality in the United States.
  2. Krugman, Paul (15 січня 2012). The Great Gatsby Curve. New York Times.
  3. The Great Gatsby Curve - Explained. Bloomberg Visual Data. 6 жовтня 2013.
  4. Economic report of the President. United States Government Printing Office. February 2012.
  5. Nicorvo, Jay Baron (19 квітня 2015). The 1 Percent Plays us for Suckers: There is no Meritocracy and They've Strangled the American Dream. Salon.
  6. Greeley, Brendan (12 грудня 2013). The Gatsby Curve: How Inequality Became a Household Word. Bloomberg.
  7. Noah, Timothy (13 січня 2012). White House: Here's Why You Have To Care About Inequality.
  8. Corak graphs 25 countries, Krueger limits his to developed countries and lists 10
  9. Lenzner, Robert (26 березня 2012). Income Inequality From Generation To Generation. Forbes.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.