Крученець

Круче́нець [1]— село, що входить до Ксаверівської сільської ради Черняхівського району Житомирської області.

село Крученець
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район/міськрада Житомирський район
Громада Оліївська сільська громада
Основні дані
Засноване 1634
Населення 251
Площа 1,28 км²
Густота населення 196,09 осіб/км²
Поштовий індекс 12332
Телефонний код +380 4134
Географічні дані
Географічні координати 50°28′00″ пн. ш. 28°30′10″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
232 м
Водойми р. Безіменна
Місцева влада
Адреса ради 12332, Житомирська обл., Черняхівський р-н, с.Ксаверівка, вул.Миру,8
Карта
Крученець
Крученець
Мапа

 Крученець у Вікісховищі

Географія

Селом протікає річка Безіменна, права притока Ірши.

Історія

В книзі М. І. Теодоровича «Історія статистичного опису церквів і приходів Волинської єпархії» на стор. 88 вказується, що до Новопільської церкви побудованої в 1860 році приписане село Крученець.

В селі Крученець в 1911 році було відкрите Крученецьке початкове сільське училище, а сам Крученець на той час відносився до Пулинської волості. В училищі 4 вчителі навчали 65 учнів. З них 28 хлопчиків і 27 дівчаток.

У XVIII столітті в с. Крученець поселилися чеські колоністи. Під час Німецько-радянської війни один з них Фіксель Костянтин Володимирович дійшов до командуючого 14 гвардійською кавалерійською дивізією, мав військове звання генерала-майора. Його дивізія брала участь у визволенні Білорусі, де й він загинув смертю хоробрих. Похований в м. Чернігові, нагороджений орденом Леніна.

В Крученці волею долі, після відступу окупантів залишилось декілька колгоспних приміщень, які не були знищені військовими діями, німецькими вояками, але вони були спалені уже після визволення. У селі, після звільнення його від німців точилась боротьба між головою і секретарем Крученецької сільради. І в один із літніх днів 1944 року секретар був убитий біля своєї хати, а голова зник з села. І справа досі не з'ясована.

В селі працювала восьмирічна школа. З 70-х років XX століття село електрифіковане і радіофіковане. В цей час село було зв'язане з районним і обласним центрами асфальтованим шляхом.

В 1989 році с. Крученець відділилось від Ксаверівки, і створило своє с/г підприємство «Крученець».

Постаті

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.