Крістіна Баден-Дурлахська

Крістіна Баден-Дурлахська (нім. Christine von Baden-Durlach), (нар. 22 квітня 1645 пом. 21 грудня 1705) — німецька шляхтянка XVIIXVIII століття з династії Церінгенів, донька маркграфа Баден-Дурлаху Фрідріха VI та Крістіни Магдалени Пфальц-Цвайбрюкен-Клеєбурзької, дружина маркграфа Бранденбург-Ансбаху Альбрехта II, а після його смерті — герцога Саксен-Гота-Альтенбургу Фрідріха I.

Крістіна Баден-Дурлахська
нім. Christine von Baden-Durlach
Крістіна Баден-Дурлахська
Крістіна Баден-Дурлахська в образі Діани, невідомий художник, близько 1660 року, Куппенгайм
3-а герцогиня-консорт Саксен-Гота-Альтенбургу
Початок правління: 14 серпня 1681
Кінець правління: 2 серпня 1691
Інші титули: маркграфиня Бранденбург-Ансбаху (16651667)

Попередник: Магдалена Сибілла Саксен-Вайссенфельська
Наступник: Магдалена Августа Ангальт-Цербстська

Дата народження: 22 квітня 1645(1645-04-22)
Місце народження: Вольгаст
Країна: Священна Римська імперія
Дата смерті: 21 грудня 1705(1705-12-21) (60 років)
Місце смерті: Альтенбург, Саксен-Гота-Альтенбург, Священна Римська імперія
Чоловік: 1) Альбрехт II
2) Фрідріх I
Діти: не було
Династія: Церінгени, Гогенцоллерни, Ернестинська лінія Веттінів
Батько: Фрідріх VI
Мати: Крістіна Магдалена Пфальц-Цвайбрюкен-Клеєбурзька

Біографія

Народилась 22 квітня 1645 року у Вольгасті. Була другою дитиною та старшою донькою в родині Фрідріха Баден-Дурлахського та його першої дружини Крістіни Магдалени Пфальц-Цвайбрюкен-Клеєбурзької. Старший брат помер немовлям до її народження. Згодом сімейство поповнилося шістьома молодшими дітьми, з яких дорослого віку досягли сини Фрідріх і Карл Густав та доньки Катерина Барбара і Йоганна Єлизавета. Їхній дід з батьківського боку, Фрідріх V, в цей час правив Баден-Дурлахом.

Портрет Крістіни в дитячому віці, невідомий художник, 1651, замок Гріпсгольм

У 1654 році дядько Крістіни, Карл X Густав, посів шведський престол, і матір, як і інші його сестри, стала принцесою Швеції.[1] Батько у вересні 1659 року успадкував трон Баден-Дурлаху. Резиденцією родини був замок Карлсбург у Дурлаху.

Крістіна втратила матір у віці 17 років. Батько невдовзі узяв морганатичний шлюб, від якого принцеса мала двох єдинокровних братів, що народилися вже після її заміжжя.[2]

У віці 20 років одружилася із 44-річним удовим маркграфом Бранденбург-Ансбаху Альбрехтом II. Весілля відбулося 6 серпня 1665 у Дурлаху. Для нареченого це був третій шлюб. Від другого шлюбу він мав п'ятьох малолітніх дітей і дорослу доньку — від першого. Спільних дітей у подружжя не було. Альбрехт II успішно відновлював країну після Тридцятилітньої війни, проводив вдалу політику, дещо розширив території маркграфства.[3] Втім, із Крістіною він прожив лише два роки і пішов з життя у 1667-му.

Батько Крістіни помер у січні 1677 року. Маркграфство Баден-Дурлах перейшло до її брата Фрідріха.

У віці 36 років вона стала дружиною 35-річного герцога Саксен-Гота-Альтенбургу Фрідріха I. Вінчання пройшло 2 серпня 1681 у Ансбаху. Для нареченого це був другий шлюб. Його перша дружина померла за сім місяців до цього, залишивши шістьох малолітніх дітей. Спільних нащадків у пари не народилося. Фрідріх поділив землі з братами лише за рік до весілля з Крістіною. Жили вони у замку Фрідріхсверт, хоча офіційно нова будівля була відкрита лише кілька років потому. Втім, основною резиденцією продовжував вважатися замок Фрідріхштайн.

Фрідріх полюбляв зовнішню пишність, особливо французьку моду, носив перуку і витрачав багато коштів на алхімічні досліди.[4] Хоча характеризували як марнотратного правителя, який більше дбав про створення постійної армії та ведення вишуканого способу життя, він продовжував ведення курсу реформ свого батька та розвивав законодавство країни.[5] Його не стало у серпні 1691 року. Наступним герцогом Саксен-Гота-Альтенбургу став неповнолітній пасинок Крістіни — Фрідріх II. Регентом при ньому до грудня 1693 року виступали герцоги Бернхард I Саксен-Мейнінгенський і Генріх Саксен-Ремхільдський.

Крістіна пішла з життя за часів його правління 21 грудня 1705 року в Альтенбурзі. Була похована у князівській крипті місцевої замкової кірхи.[6]

Генеалогія

Георг Фрідріх
 
Юліана Урсула Зальмська
 
Фрідріх I
 
Сибілла Ангальтська
 
Йоганн I
 
Магдалена Клевська
 
Карл IX Ваза
 
Анна Марія Пфальцька
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Фрідріх V
 
 
 
 
 
Барбара Вюртемберзька
 
 
 
 
 
Йоганн Казимир Пфальц-Клеєбурзький
 
 
 
 
 
Катаріна Шведська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Фрідріх VI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Крістіна Магдалена Пфальц-Цвайбрюкен-Клеєбурзька
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Крістіна
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Примітки

  1. Крістіна Магдалена, принцеса Швеції (швед.)
  2. Профіль Фрідріха на Genealogics.org (англ.)
  3. Hanns Hubert Hofmann: Albrecht V.. In: Neue Deutsche Biographie. Band 1, Duncker & Humblot, Berlin 1953, ISBN 3-428-00182-6, стор. 163 (нім.)
  4. August Beck: Friedrich I., Herzog von Sachsen-Gotha und Altenburg. In: Allgemeine Deutsche Biographie. Band 8, Duncker & Humblot, Leipzig 1878, стор. 2 (нім.)
  5. Roswitha Jacobsen, Juliane Brandsch: Friedrich I. von Sachsen-Gotha und Altenburg Die Tagebücher 1667–1677 - Erster Band Tagebücher 1667–1677. In: Friedrich I. von Sachsen-Gotha und Altenburg Die Tagebücher 1667–1677. 1. Auflage. Band 1. Herrmann Böhlaus Nachfolger, Weimar 1998, ISBN 978-3-7400-1031-7, стор. 11–40.
  6. Замкова кірха Альтенбургу (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.