Кубок Судірмана

Кубок Судірмана (англ. Sudirman Cup) — чемпіонат світу з бадмінтону серед змішаних команд, який проводиться кожні 2 роки. Є одним із найпрестижніших турнірів з бадмінтону[1].

Перший турнір проходив на стадіоні «Бунг-Карно» у Джакарті з 24 по 29 травня 1989 року, в якому взяло участь 28 команд. Зараз у турнірі змагаються понад 50 команд. З часу заснування турніру лише 3 країни ставали володарями Кубка Судірмана — Індонезія (1 раз), Корея (3 рази) та Китай (8 разів).

Кожен раунд складається із 5 матчів: жіночого та чоловічого одиночних розрядів, жіночого та чоловічого парних і змішаних розрядів. Названий на честь Діка Судірмана, колишнього індонезійського бадмінтоніста і засновника Асоціації бадмінтону Індонезії (PBSI). Кубок немає призового фонду, гравці грають тільки за престиж своєї країни і для заробляння очок для рейтингу БВФ.

Кубок

Висота Кубку Судірмана становить 80 см. Він зроблений із дерева, вкритого сріблом і золотом у 22 карата (92%). Кубок має форму волана і увінчаний моделлю храму Боробудур. Руків'я у формі тичинки символізує насіння бадмінтону.

Вартість кубка становить 15,000 доларів США.

Формат

Кубок Судірмана — єдине міжнародне змагання з бадмінтону, яке не має кваліфікаційного раунду. Команди діляться на 7 груп у залежності від їхньої сили. Тільки команди з першої групи мають шанс поборотися за трофей, у той час як команди з інших груп борються за вихід до наступної групи. Команда, що посіла останнє місце у своїй групі, переходить у нижчу групу.

Результати

Рік Господар Фінал Півфіналісти
Переможець Рахунок Фіналіст
1989
Деталі
Джакарта, Індонезія  Індонезія 32  Південна Корея  Китай  Данія
1991
Деталі
Копенгаген, Данія  Південна Корея 32  Індонезія  Данія  Китай
1993
Деталі
Бірмінгем, Англія  Південна Корея 32  Індонезія  Китай  Данія
1995 Лозанна, Швейцарія  Китай 31  Індонезія  Південна Корея  Данія
1997 Глазго, Шотландія  Китай 50  Південна Корея  Данія  Індонезія
1999 Копенгаген, Данія  Китай 31  Данія  Індонезія  Південна Корея
2001 Севілья, Іспанія  Китай 31  Індонезія  Данія  Південна Корея
2003 Ейндговен, Нідерланди  Південна Корея 31  Китай  Індонезія  Данія
2005 Пекін, Китай  Китай 30  Індонезія  Південна Корея  Данія
2007 Глазго, Шотландія  Китай 30  Індонезія  Південна Корея  Данія
2009 Гуанчжоу, Китай  Китай 30  Південна Корея  Індонезія  Малайзія
2011
Деталі
Циндао, Китай  Китай 30  Данія  Індонезія  Південна Корея

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.