Куваєв Олег Ігорович

Олег Ігорович Куваєв (нар.. 6 лютого 1967, Ленінград, Російська РФСР, СРСР) — радянський, російський, німецький та ізраїльський мультиплікатор, сценарист, режисер, живописець і скульптор. Найбільш відомий як творець флеш-серіалів «Масяня», «Магазинчик БО!».

Куваєв Олег Ігорович
Народився 6 лютого 1967(1967-02-06) (54 роки)
Ленінград, РРФСР, СРСР
Країна  СРСР
 Росія
 Ізраїль
Діяльність митець, аніматор, сценарист
Alma mater Санкт-Петербурзький державний університет аерокосмічного приладобудуванняd
Знання мов російська, англійська, німецька і іврит
Жанр аніматор, сценарист, режисер і скульптор
Сайт mult.ru

Біографія

Олег Куваєв народився 6 лютого 1967 року в Ленінграді. Навчався в англійській (№ 328), а потім у фізико-математичній школі (№ 344). Далі було кілька різних інститутів (у тому числі Академія мистецтв, Санкт-Петербурзький державний університет аерокосмічного приладобудування (ДУАП)) та служба в радянській армії (на Далекому Сході у військах зв'язку). У 1986 році разом з Олександром Васильєвим та іншими брав участь у рок-групі «Мітра», яка пізніше була перетворена на «Сплін». З 1991 по 1997 роки жив у Німеччині (земля Північний Рейн — Вестфалія), зрідка повертаючись до Петербурга для продовження візи. До 2001 року професійно займався живописом та скульптурою. З 1995 року також — комп'ютерною графікою.[1]

Восени 2001 року Олег Куваєв починає викладати в мережу короткі мультфільми про великоголового чоловічка з кількома волосинами на голові, якому дає ім'я Масяня. Мультфільми, що відрізняються трохи хуліганським стилем самовираження і в той же час нескінченним життєвим оптимізмом і гумором, швидко набирають популярність і, через кілька місяців, відкривається власний сайт проекту www.mult.ru, де і викладаються нові мультфільми. Вже в січні 2002 року Олег Куваєв відкриває власну анімаційну студію «Мульт.ру», в якій обіймає посаду арт-директора[2]. З цією студією він стає володарем багатьох премій та нагород. Зокрема у березні 2002 року Олег Куваєв та його студія «Мульт. ру» стають рекордсменами третьої щорічної «Національної Інтернет Премії»[3], де збирають більшу частину нагород. «Масяні» дісталося п'ять найпрестижніших номінацій: Гран-прі, «Відкриття року», приз преси, приз глядацьких симпатій та премія у категорії «Мережеве мистецтво». Поступово аматорський мультсеріал переростає на масштабний проект професійної студії «Мульт. ру».

Із самого початку проєкту «Масяня» Олег Куваєв зіткнувся з великою хвилею піратства та незаконного використання образу Масяні. Випускалися десятки, якщо не сотні найменувань товарів без будь-якого контролю, участі чи дозволу з боку автора та його студії. Робилися численні спроби боротьби з масовим піратством, але вони здебільшого були невдалими, через відсутність у Росії на той момент законодавчої бази та юридичної практики з авторського права. У 2003 році образ Масяні використовувався телеканалом Муз-ТВ у своїй програмі «В гостях у Масяні» без дозволу Куваєва, що призвело до судового розгляду, виграного студією Куваєва[4]. Масяню у цій програмі озвучував Павло Воля (майбутній учасник проекту « Comedy Club»). Після довгих судових розглядів Олег Куваєв повернув собі права на персонажа та торгову марку «Масяня», і з липня 2007 року почалося нове, четверте життя «Масяні», яке продовжується і зараз.

Поза інтернетівськими кілами проєкт набув популярності завдяки передачі «Намедні» з Леонідом Парфеновим, в якій щотижня транслювалися нові серії «Масяні». Усього на НТВ у період з вересня 2002 до лютого 2004 років було показано близько двадцяти серій, але через припинення фінансування з боку ТОВ «Масяня», яке на той момент мало всі права на проєкт, випуск нових серій довелося припинити[5].

Власна анімаційна студія Олега Куваєва в Санкт-Петербурзі функціонувала до 2006 року, регулярно випускаючи нові епізоди серіалів «Масяня», «Магазинчик БО!», «6 ½», а також «Їжаки та Петруччо». B 2006 році Олег Куваєв залишив студію і став займатися фрілансом. Ще за рік студія закрилася.

У 2006 році автор Масяні переїхав до Ізраїлю. Свої інтереси репрезентує виключно самостійно. Виробництвом серіалу автор займається повністю самотужки. Вся озвучка, графіка, сценарії та монтаж епізодів серіалу «Масяня» робляться виключно самим Олегом Куваєвим.[6][7][8]

2013 року Олег Куваєв відновив роботу над серіалом «Масяня». Олег шукав спонсорів, рекламодавців, намагався монетизувати виробництво мультсеріалу через краудфандинг. Навесні 2019 року він перейшов на patreon.com як основне джерело фінансування виробництва «Масяні»[6].

В даний час проживає в ізраїльському місті Рамат-Гані, іноді приїжджаючи до Росії. Називає себе прихильником ідей анархізму, оптимізму[9], нерелігійності, антирадянства і антимілітаризму[10].

Примітки

  1. Отец Масяни. Как Олег Куваев придумал любимый мультяшный персонаж | Люди | ОБЩЕСТВО | АиФ Санкт-Петербург
  2. Олег Куваев развелся с Масяней
  3. «Масяня забрала пять лучших номинаций Национальной Интернет Премии» — «Лента.ру», 23.03.2002
  4. «Лже-Масяня» капитулировала" — «Новые Известия», 22.08.2005. Архів оригіналу за 9 квітня 2009. Процитовано 27 вересня 2010.
  5. Официальный сайт «Масяни» — «История проекта»
  6. Отцу «Масяни» заказали серию про «мракобесов» из Екатеринбурга — Общество — Новости Санкт-Петербурга — Фонтанка. Ру
  7. Автор мультсериала «Масяня» Олег Куваев: Интервью в музее Эрарта — Музей современного искусства Эрарта
  8. Олег Куваев: «Анархизм и оптимизм — вот два основополагающих столпа» // Jewish.Ru — Глобальный еврейский онлайн центр
  9. Олег Куваев: «Анархизм и оптимизм — вот два основополагающих столпа» // Jewish.Ru — Глобальный еврейский онлайн центр
  10. Интимные тайны знаменитого художника Олега Куваева // ITON-TV, 15 декабря 2012

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.