Кунаширська протока

Кунаши́рська прото́ка (Немуро; рос. Кунаширский пролив, яп. 根室海峡, трансліт. Немуро кайкйо) протока в Тихому океані, відокремлює російський острів Кунашир на сході від японського острова Хоккайдо на заході, з'єднує Охотське море на півночі та протоку Зради на півдні. Протокою проходить державний кордон Росії та Японії, але остання не визнає юрисдикцію Росії на південні Курильські острови і вважає протоку повністю своєю, відносячи її до округу Немуро префектури Хоккайдо. Росія відносить свою частину протоки до Южно-Курильського району Сахалінської області.

Містечко Раусу
Кунаширська протока
Кунаширська протока на півдні Курильських проток
Розташування
Координати 44°00′39″ пн. ш. 145°22′55″ сх. д.
Прибережні країни Японія,  Росія [1]
Море Охотське море, Протока Зради (Тихий океан)
Макс. глибина 2500 м
Довжина 74 км
Ширина від 24 (південь), до 43 (північ)
Мапа

Довжина протоки становить 74 км, ширина від 24 км на півдні до 43 км на півночі. Глибина до 2500 м. Середня величина припливу — 1 м. В зимовий період протока заповнена льодом.

Береги переважно високі, мало порізані:

  • Кунашир бухта Первухіна, бухта Альохіна.

На берегах протоки виділяються миси:

В протоку впадають річки:

  • Кунашир Валентини, Асін, Альохіна, Озерна, Кривоножка, Бистрий, Темна;
  • Хоккайдо Місакірубецу-Гава, Сасіруї-Гава, Раусу-Гава, Сірунісібецу-Гава, Сюнкарікотан-Гава, Рікусібецу-Гава, Уембецу-Гава, Мотосакімуї-Гава, Сакімуї-Гава, Кумбецу-Гава, Котанука-Гава, Тюруй-Гава, Ітяні-Гава, Сібецу-Гава.

Біля узбережжя зустрічаються підводні та надводні скелі. Біля берега острова Кунашир знаходиться невеликий острів Близький, біля півострова Сіретоко — скелі Такеноко та Каннон-Іва.

На берегах протоки розташовані містечка Японії Сібецу та Раусу.

  1. Згідно позиції Японії протока є виключно японською та знаходиться в акваторії округу Немуро префектури Хоккайдо. Адже вона вважає о. Кунашир своїм. Росія вважає протоку прикордонною, її частина протоки знаходиться в акваторії Южно-Курильського району Сахалінської області. Адже вона вважає о. Кунашир своїм. Росія вважає протоку прикордонною, бо Кунашир відносить до себе.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.