Кімон

Кімон
Народився 510 до н. е.
Стародавні Афіни, периферія Аттика, Греція
Помер 450 до н. е.
Ларнака, Кіпр або Саламін, Фамагуста, Кіпр
Країна Стародавні Афіни
Діяльність політик, військовослужбовець
Знання мов давньогрецька
Учасник Битва при Саламіні і Греко-перські війни
Посада стратег
Військове звання стратег
Батько Мільтіад
Мати Hegesipyled
Брати, сестри Ельпінікаd
У шлюбі з Isodiced
Діти Lacedaemoniusd і Thessalusd

Кімон (грец. Κίμων, 504 до н. е., Афіни 449 до н. е., Кітіон, Кіпр) — афінський полководець, стратег, що одержав значні перемоги під час греко-перських війн (при Еврімедонті, 469 до н. е.). Політичний суперник Фемістокла і Перікла.

Кімон був сином славетного афінського полководця Мільтіада та дочки фракійського царя Олори. З юних років воював проти персів, виявивши неабиякі військові здібності.

Обраний стратегом у 478—477 до н. е., брав участь разом з Арістідом в організації Делосского союзу. У 476—475 до н. е., будучи стратегом, здобув фортецю Ейон (Фракія), зайняв о. Скірос. Ці перемоги усталили політичне становище Кімона, який став володарем олігархічної угруповання (виступала проти демократизації державного ладу Афін) і політичним суперником Фемістокла, потім Перикла[1].

У 469 до н. е. здобув великі перемоги над персами у Малій Азії (захопив багато міст в Карії і Лікії, розбив персів біля гирла р. Еврімедонт). У 468 до н. е. витіснив персів з півострова Херсонесу фракійського. У 466—465 до н. е. придушив повстання союзників проти Афін на островах Наксос і Тасос.

Кімон був палким лаконофілом і у зовнішній політиці орієнтувався на Спарту. У 464 до н. е. наполіг на наданні допомоги Спарті в боротьбі з повсталих мессенцями. Однак спартанці з недовірою поставилися до афінського загону, тому він був відкликаний. У 461 до н. е. був підданий остракізму, тобто вигнанню з Афін. Близько 456 до н. е. повернувся в Афіни, знову брав участь у воєнних діях проти персів. У 449 до н. е. очолив морську експедицію проти персів, заволодів островом Кіпр, проте загинув під час облоги міста Кітіон. Перед битвою він наказав своїм офіцерам, у випадку його смерті, зберігати цей факт у таємниці. Вислів «Και Νεκρος Ενικα» («Навіть мертвий він переміг») стосується Кімона.

Біографію Кімона виклали Плутарх та Корнелій Непот. Силует Кімона зображено на емблемі футбольного клуба «АЕК» з Ларнаки.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.