Латвійська блакитна порода

Латвійська блакитна порода (латис. Latvijas zilā); також відома як синя корова(латис. zilā govs) або морська корова ((латис. jūras govs)) — різновид породи корів. Порода називається синьою через забарвлення шкури. Перші згадки зареєстровані в 1900 роках в Російській імперії. У корів світло-блакитної породи хороша життєздатність у несприятливих умовах. Сині корови розводяться в Прибалтиці і в деяких регіонах Росії.[1] Євросоюз виділяє субсидії на розведення цієї рідкісної породи.[2]

Латвійська блакитна порода
Країна Латвія (близько 1900)

Легенда

Стародавній лівський переказ свідчить, що богиня моря ночами виганяла на берег біля мису Колки своє стадо синіх корів попастись під місяцем і одного разу, як раз в той час, коли морські дівчата вели пастися синіх морських корів, до моря вийшла одна старенька. Якось одна з корів відбилася від стада і затрималася на березі. Рибалки забрали її в господарство і вона стала родоначальницею земного роду[3].

Символ

Синя корова (латис. Zilā govs) — один з офіційних символів Латвії.

Примітки

  1. No Daugavas izpeld zilā govs Ivans Griņevičs, Latvijas zilo lopu audzētāju asociācija (LZLAA), AgroPols, 08.04.2010
  2. / 12/6/26685 Прикраса «Тімшані» — латвійська світло-блакитна корова Латгалес Лайкс, Егіта-Терезі Йонане
  3. Lestes un zilās govis Архівовано 11 червня 2015 у Wayback Machine. на сайті Livones

Джерела

  • П'єса «Блакитна», Гунарс Прієде
  • LĪBIEŠI MUTVĀRDU VĒSTURES AVOTOS, Māra Zirnīte, LATVIJAS ZINĀTŅU AKADĒMIJAS VĒSTIS. A. — 2000, 54. sēj., 3. / 4. (608. / 609.) Nr., 84. — 95. lpp.
  • «Аграріус», 2000 р

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.