Лев Полоз

Лев Іва́нович По́лоз (? — до 1550) — руський (український, білоруський) боярин. Представник шляхетського роду Полозів, власного гербу Полоз. Державний діяч, великий землевласник.

Лев Полоз
герб Полозовичів
державця Чорнобиля
королівський дворянин
 
Смерть: до 1550
Підданство: Велике Князівство Литовське, Корона Польська
Релігія: православ'я
Рід: Полозовичі
Батько: Іван Федорович Полоз
Мати: NN
Шлюб: Богдана Бабинська
Діти: Іван, Софія, Євдокія

Біографія та діяльність

Лев Іванович Полоз син руського боярина Івана Федоровича Полоза який володів землями у Пинській землі Берестейського воєводства та Київській землі. Рід походить з Мстиславщини, сучасна північно-східна Білорусь.[1] Відомим також є його рідний брат Андрій Іванович Полоз.

У 1522 році Лев Полоз — державця Чорнобильського замку, після того як він був відбудований у 1521 році. Замінив на цьому посту Михайла Павшу. Його наступником був Криштоф Кміта.[2] У 1534 році він знову обіймав цю посаду до 1535 року, після Матвія Проскури. Його замінив Михайло Івашенцевич, з яким Лев Полоз мав суперечку за землю у східному басейні річки Прип'ять, у 1536 році. Станом на 1537 рік Лев Полоз королівський дворянин королеви Бони Сфорци. У 1550 році по смерті Лева Полоза королева доручила опікунство над його неповнолітніми дітьми для його вдови Богдани Семенівни Бабинської. Вона на той час вже була другим шлюбом за Йосипом Немиричем.[3]

Джерела

  • Яковенко Н.М. «Українська шляхта з кін. XIV - до сер. XVII ст. Волинь і Центральна Україна» Київ. 2008 р. –  409 ст. Ст. 199, 267.
  • Ворончук І.О. «Населення Волині в XVI – п., пол., XVII ст.: родина, домогосподарство, демографічні чинники.» Київ: 2012. – 712 с. Ст. 457.

Примітки

  1. Яковенко, Наталя (2008). Яковенко Н.М. «Українська шляхта з кін. XIV - до сер. XVII ст. Волинь і Центральна Україна» (українська). Київ. с. 267.
  2. Яковенко, Наталя (2008). Яковенко Н.М. «Українська шляхта з кін. XIV - до сер. XVII ст. Волинь і Центральна Україна». Київ. с. 199.
  3. Ворончук, Ірина (2012). Ворончук І.О. «Населення Волині в XVI – п., пол., XVII ст.: родина, домогосподарство, демографічні чинники.» (українська). Київ. с. 457.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.