Лип'ятин

Лип'я́тин село в Україні, у Хмільницькому районі Вінницької області. Населення становить 593 особи.

село Лип'ятин
Країна  Україна
Область Вінницька область
Район/міськрада Хмільницький район
Рада Лип'ятинська сільська рада
Основні дані
Засноване 1703
Населення 593
Площа 2,9 км²
Густота населення 204,48 осіб/км²
Поштовий індекс 22020
Телефонний код +380 4338
Географічні дані
Географічні координати 49°44′54″ пн. ш. 28°05′24″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
287 м
Водойми Снивода
Місцева влада
Адреса ради 22020, Вінницька обл., Хмільницький р-н, с. Лип'ятин, вул.Миру,5
Карта
Лип'ятин
Лип'ятин
Мапа

Назва походить від слова «липа» — за легендою близько 1703 року один пан посадив 5 лип — той рік і почали вважати датою створення села і саме від словосполучення слів «п'ять та липа» його і назвали Лип'ятин. До речі цьогож року було збудовано першу в селі, дерев'яну церкву Різдва Богородиці яка проіснувала до 1864 року.

Щодо лип то одна з них існувала й до 2009 року коли її зрізали електрики за наказом управительки місцевого будинку культури (клубу). Яка боялася що липа впаде на клуб, але після того як липу зрізали виявилося, що дерево цілком здорове та могло простояти ще не менше 300 років. А для жителів села це була єдина та найбільша пам'ятка, цій липі було 306 років в селі подейкують що краще б клуб перенесли ніж липу зрізали.

Саме село багате мальовничою природою, має великий ставок води якого впадають у річку Снивода що в свою чергу впадають через низку річок у чорне море. Також у селі існує свій співочий колектив який відомий в Україні — виступає на різного роду урочистих заходах бере участь у телевізійних передачах. Взагалі Лип'ятин — це село багате на працьовитих та дійсно талановитих людей загалом як і в багатьох інших українських селах.

Відомі люди, що народилися в селі

Література

  • Лип'я́тин // Історія міст і сіл Української РСР : у 26 т. / П.Т. Тронько (голова Головної редколегії). — К. : Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1967 - 1974 — том Вінницька область / А.Ф. Олійник (голова редколегії тому), 1972 : 788с. — С.675

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.