Листокрутка строкато-золотиста

Листокрутка строкато-золотиста (Archips xylosteana L.) метелик з родини листокруток. Пошкоджує всі плодові культури, а також листяні лісові дерева й кущі. Шкодить переважно в степовій зоні України і в Криму, часто зустрічається в Лісостепу і Поліссі.

?
Листокрутка строкато-золотиста

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Голометабола (Holometabola)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Підряд: Glossata
Інфраряд: Heteroneura
Sectio: Cossina
Subsectio: Cossina
Надродина: Tortricoidea
Родина: Листовійки (Tortricidae)
Рід: Archips
Вид: Листокрутка строкато-золотиста
Achips xylosteana
(Linnaeus, 1758)
Синоніми
Archips xylosteana L.
Посилання
Вікісховище: Archips xylosteana
EOL: 367972
NCBI: 1100919

Опис

Дрібний метелик, розмах крил у самця 19-22 міліметрів, у самки — 22-24 міліметри. Передні крила з яскравим червоно-бурим малюнком, обмеженим світлими, майже сріблястими кривими лініями. Задні крила буруваті. Яйця відкладає у вигляді щитків, як і розанова листокрутка, але значно менших розмірів — в щитках до 60 яєць. Гусениці розміром і забарвленням дуже подібні до гусениць розанової листокрутки. Лялечка довжиною 11-12 міліметрів, темно-бурого кольору, черевце з темними поперечними смужками. Кінець черевця дуже витягнутий, на ньому розташовані чотири гачкоподібні щетинки, по дві з боків.

Екологія

Біологія така сама, і шкоди завдає майже такої самої як і розанова листокрутка. На відміну від останньої гусениці строкато-золотистої листокрутки скручують листя поперек головної жилки.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.