Лос-Альтос (держава)

Ло́с-А́льтос, дослівно з іспанської: «висоти», офіційна назва: «Республіка Шостого Штату Висот» (ісп. República del Sexto Estado de Los Altos) — держава Центральної Америки в 1838–1840, 1848–1849 роках. До розпаду Федеративної Республіки Центральної Америки входила до її складу як шостий за рахунком штат. Розташовувалася на заході сучасної Гватемали, включаючи область Соконуско в мексиканському штаті Чіапас.

Республіка Лос-Альтос
ісп. República del Sexto Estado de Los Altos
Штат Федерації Центральної Америки та республіка що від'єдналася від Гватемали

1838  1840
18481849
Прапор Герб
Столиця Кесальтенанго
Мова(и) іспанська
Площа 430 000 км²
Форма правління республіка
Історія
 - Проголошення незалежності 2 лютого 1838
 - Ліквідація 27 січня 1840
 - Повторне проголошення 26 серпня 1848
 - Ліквідація 8 травня 1849
Попередник
Наступник
Центральноамериканська федерація
Гватемала
Мексика
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Лос-Альтос (держава)

Лос-Альтос утворився внаслідок політичних розбіжностей між лібералами і консерваторами і напружених відносин між містом Гватемалою з одного боку, і Кесальтенанго з прилеглими областями, з другого. Спори про поділ Гватемали почалися відразу після здобуття незалежності Мексики від Іспанії в 1821 році. Пізніше, в листопаді 1824 року це питання порушувалося парламентом Федеративної Республіки, але значна опозиція з боку Гватемали перешкодила цьому рішенню.

2 лютого 1838 року була офіційно оголошена незалежність Лос-Альтос від Гватемали. Уряд Федеративної Республіки визнав Лос-Альтос як шостий штат Федерації. Затверджений прапор Лос-Альтоса був модифікацією прапора Федеративної Республіки. На гербі був зображений кецаль, що символізує свободу. Надалі кецаль з'явився на гербі Гватемали[1].

Лос-Альтос складався з адміністративних областей Тотонікапан (сучасні гватемалські департаменти Тотонікапан, Уеуетенанго), Кесальтенанго (сучасні департаменти Кесальтенанго та Сан-Маркос) і Сучитепекес-Солола (сучасні департаменти Реталулеу, Сучитепекес, Солола, та Кіче) і Соконуско (сучасний регіон мексиканського штату Чіапас).

Лос-Альтос до кінця залишався вірним Федеративній Республіці, але, оскільки внаслідок громадянської війни Федерація розпалася, Лос-Альтос оголосив себе незалежною республікою. У 1840 році більша частина областей була захоплена армією Рафаеля Каррери[2]. Використовуючи в своїх інтересах хаос і плутанину, що запанували в Лос-Альтос, Мексика захопила область Соконуско.

В 1844, 1848 та 1849 роках на території Лос-Альтос спалахували повстання за незалежність проти диктатури Рафаеля Каррери, але всі вони були придушені.

Нині назва Лос-Альтос збереглося за областями, прилеглими до Кесальтенанго. Таку саму назву має мексиканська частина колишньої держави в штаті Чіапас. Прапор і герб Лос-Альтос збереглися на прапорі і гербі Кесальтенанго.

Примітки

Література

  • Batres Jauregui, Antonio. La America Central ante la historia. (1821–1921). / Guatemala. — 1949
  • Facio, Rodrigo Trayectoria y crisis de la Federacion Centroamericana / San Jise — 1949
  • Chamorro, Pedro J. Historia de la Federacion de la America Central (1823–1840). / Madrid — 1951
  • Herrarte, Alberto La union de Centroamerica, tragedia y esperanza / Guatemala, — 1955
  • Humberto Montes, Arturo Morazan y la Federacion Ceentroamericana / Mexico — 1958
  • Karrnes L., Thomas. The Failure of Union. Central America, 1824–1960 / Chapel Hill — 1961
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.