Лубенський учительський інститут

Лубенський учительський інститут інститут для підготовки педагогічних кадрів у м.Лубни Полтавської губернії.

Лубенська ЗОШ № 10 (серпень 2009 року)

Історія

Створений 1920 року на базі єпархіального училища, що існувало у 19071918 роках. Існував до 1941 року.

У 1902 році ХІІ єпархіальний з'їзд духовенства вирішив відкрити в м.Лубни єпархіальне училище.

З 1907 воно було відкрито. Училище відкривались, головним чином, для безкоштовної освіти дочок православного духовенства. Але за певну плату в них навчалися й представниці інших верств населення. Навчальний курс (6 класів, і додатковий 7-й клас - для підготовки вчительок парафіяльних шкіл) наближувався до курсу жіночої гімназії. Але чи не найголовніше завдання цього училища – підготовка освічених дружин священнослужителів. Викладалися: Закон Божий, російська мова, математика, географія, загальна та російська історія, педагогіка, чистописання, церковні співи, рукоділля і домашнє господарство, музика (навчали грі на роялі та скрипці)

Проект будівлі був створений О. М. Бекетовим. У цьому будинку і був розміщений учительський інститут.

Для підготовки учителів-предметників найбільш масової тоді семирічної загальноосвітньої школи були створені учительські інститути із скороченим терміном навчання (2,5-3 роки), які давали незакінчену вищу освіту.

У 1920 р. відкрито Лубенський учительський інститут, де готували вчителів фізики, математики та інших природознавчих дисциплін.

З 1932 р. по 1941 р. - Лубенський державний педагогічний інститут

Нині тут працює загальноосвітня школа 10.

У 2006 р на базі школи № 10 відкрита філія Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, що забезпечує підготовку фахівців на заочному та дистанційному відділеннях за освітньо-кваліфікаційними рівнями «Бакалавр» та «Магістр».

Зокрема, на бакалавраті студенти здобувають освіту за спеціальностями: «Початкове навчання (практична психологія)»; «Дошкільне виховання (сімейний вихователь)»; «Економіка і підприємництво»; «Інформатика (іноземна мова)»; «Практична психологія»; «Біологія (практична психологія)».

Магістратура презентується спеціальностями «Управління навчальним закладом», «Адміністративний менеджмент» та «Економіка і підприємництво».

В інституті вчились

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.