Лугове (Мелітопольський район)

Лугове́ село в Україні, у Мелітопольському районі Запорізької області. Населення становить 30 осіб. Орган місцевого самоврядування Терпіннівська сільська рада.

село Лугове
Країна  Україна
Область Запорізька область
Район/міськрада Мелітопольський район
Рада Терпіннівська сільська рада
Основні дані
Засноване 1906
Населення 30
Площа 1,905 км²
Густота населення 15,75 осіб/км²
Поштовий індекс 72336
Телефонний код +380 6192
Географічні дані
Географічні координати 46°58′31″ пн. ш. 35°28′09″ сх. д.
Місцева влада
Адреса ради 72333, Запорізька обл., Мелітопольський р-н, с.Терпіння, вул.Ювілейна,1
Карта
Лугове
Лугове
Мапа

 Лугове у Вікісховищі

Географія

Село Лугове знаходиться на лівому березі річки Молочна, вище за течією на відстані 1 км розташоване селище Зарічне, нижче за течією на відстані 2 км розташоване село Новопилипівка, на протилежному березі — село Терпіння. Поруч проходить автомобільна дорога Т 0401.

Історія

Село Лугове було засновано як садиба Пригір'я багатим менонітськими землевласником Давидом Абрамовичем Классеном в 1906 році. Мабуть якісь будівлі споруди були на місці садиби і раніше. Принаймні, відомо, що ще в 1905 році тут була споруджена піч для випалювання цегли.

Садиба Классенів в Пригір'ї включала елегантний триповерховий особняк з 38 кімнат, будиночки для постійних працівників, численні господарські споруди. Біля будинку був влаштований маленький ставок, що живиться водою з артезіанської свердловини. На березі ставка був споруджений купальний будиночок. У дворі росло багато квітів та декоративних чагарників. На подвір'ї розводили і звичайну домашню птицю, і екзотичних павичів, цесарок, голубів. За будинком розташовувалися сад з різними фруктовими деревами, виноградниками, ягідниками і великий город[1]. Хутір при садибі був підпорядкований Вознесенської волості Бердянського повіту Таврійської губернії.[2]

У фільварку працювали 7 служниць, садівник, від 35 до 40 конюхів, кучерів, пастухів, чабанів і польових працівників і варта, що патрулювали околиці для припинення розкрадань. Слуги жили в панському будинку, а постійні працівники та їх сім'ї — у невеликих котеджах. Крім того, під час збирання врожаю Классени наймали тимчасових працівників з навколишніх сіл, насамперед, з Терпіння.

В Пригір'ї Классени володіли близько 1200 га землі, частина з якої здавалася в оренду. Їх помістя спеціалізувалося на рослинництві, головним чином на виробництві зернових. Ґрунти були родючі і оброблялася за допомогою сучасних знарядь праці, у тому числі і парових, винайдених і виготовлених менонітами або привезених з Північної Америки. Зібраний урожай пшениці підводами відвозили на залізничну станцію в Ліхтенау, звідти відправляли в Бердянський порт і кораблями експортували до Європи.

Після Жовтневої революції Классени покинули Пригір'я, а в 1924 році емігрували в Канаду, де продовжили займатися землеробством.[1]

Садиба родини Классен в Пригір'ї
Квітник в саду Пригір'я. 1909 рік

Населення

  • У 1915 населення хутора Пригір'я становило 110 чоловік.[2]
  • За переписом 2001 року Лугове з населенням 30 жителів (14 чоловіків і 16 жінок) є одним з найбільш малонаселених сіл Мелітопольського району.[3]

Відомі люди

Давид Абрамович Классен — німецький землевласник, власник садиби Пригір'я, що поклала початок селу Лугове, брат Генріха Абрамовича Классена.[1]

Див. також

Примітки

  1. idrt = 22 & idst = 1 111 Парк і садиба в с. Зарічне Архівовано 16 січня 2015 у Wayback Machine., Сайт Мелітопольської райдержадміністрації.
  2. Німці Росії: населені пункти і місця поселення: енциклопедичний словник
  3. news = 950 «Скільки нас? Які ми?», стаття в «Мелітопольські відомості».
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.