Лісопаркова (станція метро)

Лісопаркова (рос. Лесопарковая) — 193-а станція Московського метрополітену[3], розташована в 18-му мікрорайоні Південного Чертанова, в районі 34-го кілометра МКАД (внутрішня сторона), в районі вулиць Полянки і Куликівської на півночі Бутовській лінії між станціями «Вулиця Старокачаловська» і «Бітцевський парк». Названа по однойменній місцевості: біля неї — Бітцевський парк та Бутовський лісопарк. Відкрита 27 лютого 2014 року, у складі ділянки «Вулиця Старокачаловська» «Бітцевський парк»[2].

Лісопаркова
Загальні дані
Тип односклепінна станція мілкого закладення
Глибина закладення 9,5[1] м
Проєктна назва Техавтоцентр «Варшавський»
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 92 м
Ширина 10 м
Дата відкриття 27 лютого 2014
Архітектор(и) В. З. Филиппов (рос.), С. А. Петросян (рос.)[2]
Пересадка на А: 37, 1039, 1042;
Мт: 37м, 42м, 967
Виходи до вул. Поляни, Куликовська
Час відкриття 5:30 / 5:40
Час закриття 1:00
Бутовська лінія
Легенда
оборотний тупик
Бітцевський парк
Вулиця Старокачаловська
оборотні тупики
Вулиця Скобелевська
оборотний тупик
оборотний тупик

Значення для міста

Поруч зі станцією немає житлових районів, однак рішення про її будівництво в складі нової ділянки Бутовської лінії було прийнято через перспективи розвитку південної частини міста.

З появою станції «Лісопаркова» має покращитися транспортна доступність центру та інших периферійних районів міста для жителів Північного і Південного Бутова.

Крім того, станція «Лісопаркова» разом з наступною за нею станцією «Бітцевський парк» мають забезпечити кращу транспортну доступність природно-історичного парку «Бітцевський ліс».

Технічні характеристики

Конструкція станції односклепінна мілкого закладення (глибина закладення — 9,5 м[1]), споруджена з монолітного залізобетону за типовим проектом, з платформою острівного типу. Платформа сполучена з кожним з вестибулів двомаршовими сходами.

Колійний розвиток

Станція без колійного розвитку.

Оздоблення

Архітектурний проект був розроблений в 2009 році архітекторами ВАТ «Метродіпротранс» Володимиром Філіпповим та Світланою Петросян.

Покриття станції виконано у вигляді тричастинного склепіння, геометрія якого підкреслені спареними світловими нішами. По центральній осі платформи розташовані лави і торшери-покажчики.

Стіни станції і обох вестибюлів облицьовані полірованими мармуровими плитами теплих тонів, цоколі стін і склепіння — полірованим гранітом. Простий геометричний малюнок підлоги утворений плитами полірованого сірого граніту різних відтінків[2]. Для облицювання підлоги в пішохідних переходах, східців і площадок зовнішніх сходів використовується термооброблений граніт (граніт з антиковзною поверхнею).

Для освітлення платформи в нішах за декоративними екранами і в кесонах склепіння встановлені люмінесцентні світильники. У вестибулях люмінесцентні лампи заховані за декоративним підшивною стелею.

Ресурси Інтернету

Примітки

Попередня станція Лінія Наступна станція
Бітцевський парк   Бутовська лінія   Вулиця Старокачаловська
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.