Новоясенєвська (станція метро)

«Новоясенєвська» (рос. Новоясеневская, до 3 червня 2008 — «Бітцевський парк») — станція Московського метрополітену, південна кінцева Калузько-Ризької лінії і наступна за станцією «Ясенєво». Розташована у районі Ясенєво, у кінці Новоясеневського проспекту, на межі житлового масиву і Бітцевського лісу. Відкрита 17 січня 1990 у складі черги «Теплий Стан» — «Бітцевський парк».

Новоясенєвська
Калузько-Ризька лінія
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 7 м
Стара назва до 3 червня 2008 — «Бітцевський парк»
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 17 січня 1990 року
Архітектор(и) М. І. Шумаков, Г. С. Мун (рос.), Н. В. Шурыгина (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Э. Чернякова (рос.)
Будівельник(и) БМУ-15 Мосметробуду
Пересадка на «Бітцевський парк»
А: 262, 648, 651, т81
Виходи до Новоясеневський проспект
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Код станції 109, БП
Калузько-Ризька лінія
Легенда
оборотні тупики
Медведково
Бабушкінська
ТЧ-10 «Свіблово»
Свіблово
Ботанічний сад
ВДНХ
Олексіївська
Проспект Миру
СЗГ до КЛ
Сухаревська
   
   
СЗГ до ЗЛ, КЛ, СТЛ, КалЛ
   
Жовтнева
Шаболовська
Ленінський проспект
Академічна
Профсоюзна
Нові Черемушки
ТЧ-5 «Калузьке»
Калузька
Калузька
Беляєво
Коньково
Теплий Стан
Ясенєво
Новоясенєвська

Сучасну назву дано по Новоясенєвському проспекту, під яким станція частково розташована. Станція є однією з найменшим пасажирообігом у Московському метрополітені (за даними 2008 року її середньодобовий пасажиропотік становив 10,6 тис. осіб)[1].

Технічна характеристика

Конструкція станції колонна трипрогінна мілкого закладення, (глибина закладення — 7 м) побудована за типовим проектом. На станції — 52 колони з кроком 6,5 м.

Оздоблення

Колони оздоблені рожевим мармуром; колійні стіни оздоблені стільниковою металевої плиткою темно-зеленого кольору; підлога викладена сірим гранітом.

Вестибюлі

Станція має два вестибюля — північно-західний (підземний), з виходом в підземний перехід під Новоясенєвським проспектом та південно-східний (наземний) вестибюль, поєднаний зі станцією «Бітцевський парк».

При відкритті станція мала два підземних вестибюля у торцях станції. Південний вестибюль мав вихід у підземний пішохідний перехід, вихід з якого, в свою чергу, здійснювався через наземний павільйон. Цей наземний павільйон, оздоблений сірим мармуром і прикрашений скульптурною композицією «Ноїв ковчег» (скульптор Л. Л. Берлін) та скульптурами тварин, пропрацював кілька місяців (c 17 січня 1990 по березень 1991) і було закрито у зв'язку з низьким пасажиропотоком. Вибір тематики оздоблення вестибюля пояснювався планами повного або часткового перенесення Московського зоопарку в Бітцевський ліс, але цей проект не було реалізовано. Разом з ним було закрито і південний підземний вестибюль станції. Точна доля композиції «Ноїв Ковчег» невідома[2][3].

Північний вестибюль сполучено з підземним пішохідним переходом під Новоясенєвським проспектом. Вихід у місто здійснюється через наземні павільйони на обох сторонах проспекту. 10 вересня 2012 було закрито і незабаром знесено павільйон на непарній стороні Новоясенєвського проспекту. Його знесення було обумовлено розташуванням правого тупика Бутовської лінії, вигин якого у свою чергу пов'язаний з прилеглою забудовою 1990-х, 2000-х років. Таким чином на місці старого павільйону також зведено новий, сучасніший павільйон, з вбудованим всередину ліфтом для інвалідів.

Пересадки

Колійний розвиток

Схема колійного розвитку станції «Новоясенєвська»

Станція з колійним розвитком — 6 стрілочних переводів, перехресний з'їзд, 2 станційні колії для обороту та відстою рухомого складу і 2 колії для відстою рухомого складу.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Новоясенєвська (станція метро)

Примітки

Попередня станція Лінія Наступна станція
Ясенєво   Калузько-Ризька лінія   Кінцева
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.