Ліцей № 208 (Київ)

Ліцей № 208 освітній заклад у Дніпровському районі міста Києва, за адресою Ованеса Туманяна, 2. Викладання здійснюється українською мовою. У ліцеї навчаються учні 5—11 класів. Зарахування до 5 та 10 класів на конкурсній основі. Спеціалізації підготовки: фізико-математична, економічна.

Ліцей №208
Тип ліцей
50°26′47″ пн. ш. 30°36′02″ сх. д.
Засновано 1972
Директор Чемерис Михайло Валентинович
Учителі 47
Учні 613
Мова навчання Українська мова
Адреса (02002) м. Київ, Ованеса Туманяна вулиця, 2
Сайт Сайт Ліцею, Сторінка на сайті управління освіти
Мови українська мова
Зовнішній вигляд ліцею

Історія

Історія створення ліцею розпочалась із 1972 року. Втілення ідеї створення фізико-математичної школи для дітей розпочала Тямушева Тетяна Іванівна — перший директор школи № 208. Саме її заслуга в тому, що протягом 1972—1973 років був створений колектив учителів-однодумців, який відзначався демократичним та шанобливим ставленням до дітей. Саме тоді починає функціонувати восьмирічна школа № 208 з поглибленим вивченням математики.

У 1973 році восьмирічна школа № 208 набуває статусу середньої. Значно збільшується кількість учнів. Учительський колектив наповнюється новими педагогами, своєю творчою роботою особливо відзначається методичне об'єднання вчителів математики: Тямушева Т. І., Соколовський Г. М., Висоцька Г. К. Учні беруть участь у роботі Всесоюзної заочної математичної школи при МДУ.

У 1980 році школу закінчило 80 учнів, вони отримали свідоцтва і стали студентами вищих навчальних закладів. Перший досвід роботи факультативу з поглибленим вивченням математики вивчався та узагальнювався Міністерством освіти України і став основою при складанні програми для математичних класів у 19871991 роках.

З 1976 по 1990 роки школа — учасниця Всесоюзних свят юних математиків у місті Батумі.

У 19841985 роках Міністерство освіти вивчає досвід роботи методичного об'єднання вчителів математики школи. Методичне об'єднання вчителів математики району очолює Соколовський Г. М. Проводяться відкриті уроки для вчителів міста й області, семінари, заняття факультативів. Досвід узагальнений і надрукований у 1987 році у журналі «Математика в школі» № 1. Стало традицією проводити шкільні і районні тижні математики, олімпіади, КВК, «математичні бої», естафети, конкурси газет тощо. Протягом двадцяти років учителі школи готували основу основ — фундамент для відкриття ліцею № 208 з фізико-математичним профілем навчання.

1990 рік. Педагогічний колектив школи очолює Мошкола Михайло Іванович. Його прихід став новим імпульсом для розкриття творчого потенціалу як учителів, та і вихованців школи. Михайло Іванович доклав немалих зусиль для створення у школі таких умов, щоб кожний член колективу відчував радість від своєї праці. Сучасний дух демократизму, взаєморозуміння, співпраці і творчості надихав на добрі й цікаві справи — предметні тижні, фестивалі, туристичні, спортивні змагання, літературні вечори, українські вечорниці, огляди художньої самодіяльності, турніри ерудитів та олімпіади, поїздки, зустрічі з цікавими людьми, музичні лекторії тощо.

У 19911992 роках школа здобуває статус школи-ліцею. Керівництво ліцею спільно з батьківським комітетом та учнівською радою розробили Статут ліцею. В ці роки до школи прийшли працювати молоді педагоги, її випускники.

1997 рік. Дарницька районна рада приймає рішення про надання закладу статусу ліцею. Показник роботи вчительського колективу — 100 % вступ до вищих навчальних закладів випускників ліцею.

Педагогічний колектив

Навчання у ліцеї здійснюється колективом, який складається з 48 вчителів. Серед них:

Навчання у ліцеї

Навчання у ліцеї для 5-11 класів здійснюється за п'ятиденним тижневим графіком.

Початок першого уроку — о 9 годині ранку, закінчення шостого — о 14.35.

Починаючи з 5 класу учні поглиблено вивчають математику, українську мову та літературу, з 7 фізику, інформатику, а з 10-го класу розподіляються по двох спеціалізаціях. Класи физико -математичної спеціалізації мають такі профілюючи дисципліни: математика, фізика, інформатика. Для класів економічної спеціалізації профілюючими є математика, географія, англійська мова, інформатика. Учні ліцею мають можливість займатись різними видами спорту. У ліцеї навчається багато спортсменів — юніорів, які мають спортивні розряди, звання кандидатів у майстри спорту України та мають спортивні досягнення на міжнародному рівні.

Партнерство

У своїй роботі педагогічний колектив тісно співпрацює зі своїми базовими вищими навчальними закладами Київським політехнічним інститутом, Київським славістичним університетом, Міжнародним університетом фінансів, радіофізичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститутом ринкових відносин та підприємництва.

Суспільна діяльність

Під час складної політично-військової ситуації, що розпочалася на початку весни 2014-го року в східних областях України, учні ліцею підтримали благодійний флешмоб «Перше вересня без квітів». На меті, якого був збір коштів на ліки першої невідкладної допомоги для солдатів, що постраждали в АТО на сході України, замість дарунків букетів учителям.

Розташування

До ліцею зручно добиратись на метро (5 хв. пішки від станції метро «Лівобережна»); поруч з метро — зупинки автобусів (маршрути № 48, 49, 95, 108, 46, 42, 45, 316), а також маршрутних таксі, які курсують у напрямках Дарницького району та Лісового масиву, Троєщини.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.