Мавка. Лісова пісня

«Мавка. Лісова пісня» (англ. Mavka. The Forest Song) український ЗD-мультфільм за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» та образів народної міфології.

Мавка. Лісова пісня
Мавка. Лісова пісня
Вид анімаційний
Жанр фентезі, історія кохання, комедія
Режисер Олександра Рубан, Олег Маламуж
Продюсер Ірина Костюк, Єгор Олесов, Анна Єлісєєва
Сценарист Ярослав Войцешек
На основі «Лісова пісня»
Лесі Українки
Кінокомпанія Animagrad
Film.UA Group
Дистриб'ютор UFD (Україна)[1]
Тривалість 90 хв
Мова англійська
українська (дубляж)
Локалізація дубляж, Postmodern
Країна  Україна
Рік 2022
Кошторис 187,2 млн ₴[2]
IMDb ID 6685538
mavka.ua

Синопсис

Безмежні українські ліси віддавна приховують безліч таємниць і загадок. Тут, серед віковічних дерев, живуть незвичайні міфічні істоти, які охороняють свій невидимий людському оку світ.

Мавка — Душа Лісу. Її головним покликанням є захист Лісу і його Серця — джерела самого життя — від будь-яких зазіхань, зокрема й людських.

Лукаш — звичайний сільський хлопець, який захоплюється музикою й увесь свій хист вкладає у гру на сопілці. Саме завдяки музиці хлопця трапляється диво: Мавка та Лукаш зустрічаються й закохуються одне в одного.

Їхній союз і так майже неможливий, однак перешкод стає ще більше, коли в селі з'являється корислива та могутня Килина. Неподалік від Лісу вона зводить лісопильню, що є лише прикриттям її справжньої мети — дістатися до Серця Лісу. Килина знає, що ключ до нього — Мавка, в серці якої вже оселилося кохання і зробило її вразливою. Щоб використати Мавку, Килина обирає своїм знаряддям закоханого Лукаша й селян, душі котрих наповнює злобою та страхом.

Чи зможуть Мавка й Лукаш захистити свої почуття? Чи здатна Мавка врятувати Ліс і своє кохання? Чи зробить кожен із двох закоханих правильний вибір?[3]

Виробництво

Кошторис

Станом на липень 2021 року загальний бюджет мультфільму «Мавка. Лісова пісня» оцінюється в 187 241 525 ₴. Виробництво мультфільму частково фінансується Державним агентством України з питань кіно.

У вересні 2016 року проєкт здобув перемогу на 9-му конкурсі Держкіно і вже в грудні було підписано договір на виробництво мультфільму «Мавка. Лісова пісня» в розмірі 25% початкового бюджету, який на той момент оцінювався в 98 078 911 ₴[2]. У 2020 році Рада з державної підтримки кінематографії схвалила збільшення бюджету проєкту в 1,9 раза[4]. Студія Animagrad і Держкіно уклали нову угоду, згідно з якою сума державного фінансування становить 25 000 000 ₴ чи, відповідно, 13,35% уточненого бюджету[5].

З урахуванням усіх змін, у цілому частка державної участі у виробництві мультфільму становитиме 49 519 728 ₴, або 26,45%.

Розробка

У вересні 2015 року пресслужба компанії Film.UA Group заявила про початок виробництва повнометражного мультфільму за мотивами класичного твору Лесі Українки «Лісова пісня»[6].

У березні 2017 року продюсери FILM.UA Group та Animagrad успішно провели перший міжнародний пітчинг проекту «Мавка. Лісова пісня» на найбільшому анімаційному форумі Європи Cartoon Movie[7], на якому Україна була представлена вперше. У традиційному для форуму анкетуванні багато з учасників назвали пітч «Мавки» найкращим з 50-ти проектів. Продюсери отримали відгуки від значних гравців анімаційного ринку, серед яких The Walt Disney Company (Germany, Switzerland & Austria), Annecy International Animated Film Festival, CANAL+, TF1 International, Super RTL та багато інших компаній.

Права на показ стрічки у країнах Близького Сходу і Північної Африки були придбані компанією MENA, суб-дистрибутором Walt Disney Studios. Koch Films придбала права на території Німеччини та німецькомовних країн[8]. Дистрибутором у Польщі стала Monolith Films, у Словаччині та Чехії — Cinemart, в Естонії, Латвії та Литві — ACME Film, у Португалії — Cinemundo, у Румунії, Угорщині та Болгарії — Vertical, а компанія Blitz придбала права на показ фільму на територіях Сербії, Хорватії, Словенії, Македонії, Боснії та Герцеговини й Чорногорії.

Всесвіт Мавки

Ще до релізу довкола фільму сформувалася низка пов'язаних проєктів у різноманітних форматах і на різних платформах. Таким чином «Мавка» перетворилася на мультиплатформний кросмедійний бренд, який охоплює різні сфери життя. Творці фільму назвали цю сукупність «Всесвітом Мавки».

Першими проявленнями стали колекція суконь від української дизайнерки Ольги Навроцької MAVKA by NAVRO, кулон «Мавчин Оберіг» від ювелірного дому OBERIG[9], брендована серія книжок від видавництва «Київський будинок книги»; гобелени ручної роботи від майстерні «Соломія» та AR-додаток від розробників Signal Red.

У проєкту як у бренду з'явилося кілька компаній-ліцензіатів. Кондитерська компанія «Лукас» випустила брендовані цукерки «Мавка»[10], компанія «Лантманнен Акса» під брендом START! — чотири види сухих сніданків[11], молочна компанія «Галичина» — лінійку йогуртів[12]під брендом «Мавка». Мережа супермаркетів «Сільпо» у рамках ліцензійної угоди відкрила новий магазин, цілком брендований ілюстраціями з майбутнього анімаційного фільму[13].

Контроверзи

Після появи у 2015 році інформації про те, що сценарій для стрічки пише відома російська сценарна група «Сахар+1kg»,[14] в українському інформпросторі з'явилися критика творців та звинувачення в «русифікації» типово українського міфологічного персонажа «мавки». Так відомий український письменник Юрій Винничук, після того як дізнався що сценарій до фільму створюють російські сценаристи з санкт-петербурзької творчої групи «Сахар, 1 кг», розкритикував творців зокрема за те що вони, на додачу до класичних персонажів роману Українки, додали чудиськ «„фабрикантка й інженера Килина“, „старосту Фрола“, „вовкодава Надійку“, „Котожабика“, та „Філіна Філю“».[15] Після дискусії на «Фейсбуку» з продюсером фільму Іриною Костюк, Винничук назвав абсурдною тезу Костюк, що «Мавка — це не типовий персонаж української міфології, а „слов'янська принцеса“».[15]

Згодом стало відомо, що зазначені герої не матимуть відношення до майбутнього анімаційного фільму. Натомість у проєкті з'являться інші персонажі, як відомі за твором Лесі Українки, так і нові –  Жабокиць Квусь, Водяник і Лісовик, русалки Водяниця, Польовиця та Лісовиця та інші[16]. Інформація про залучення російської сценарної групи «Сахар+1kg» не підтвердилась. Сценаристом проєкту виступив Ярослав Войцешек.

Див. також

Джерела

  1. Мавка на сайті офіційного українського дистриб'ютора UFD, 2018
  2. Створення національного фільму (аудіовізуального твору) «Мавка. Лісова пісня» на умовах державного замовлення / Державна аудиторська служба України
  3. Мавка. Лісова пісня. Архів оригіналу за 7 квітня 2017. Процитовано 7 квітня 2017.
  4. Рішення Ради з державної підтримки кінематографії за № 88 від 04.06.2020 р. «Про звернення ТОВ «Анімаград» щодо виробництва фільму «Мавка. Лісова пісня».
  5. Державна фінансова підтримка на виробництво національного фільму «Мавка. Лісова пісня» / Державна аудиторська служба України.
  6. Автори мультфільму «Мавка. Лісова пісня» обіцяють хеппі-енд — ZAXID.NET, 30 вересня 2015
  7. Перші кадри фільму «Мавка. Лісова пісня»на анімаційному форумі Cartoon Movie
  8. Film.ua продав права на показ «Мавки» до Німеччини. detector.media (укр.). 27 травня 2019. Процитовано 29 квітня 2020.
  9. Лісова пісня. MAVKA the forest song | Повнометражний анімаційний фільм Мавка (укр.). Процитовано 29 квітня 2020.
  10. Цукерки «Мавка» отримали нове яскраве оформлення. MAVKA the forest song | Повнометражний анімаційний фільм Мавка (укр.). Процитовано 29 квітня 2020.
  11. Нова прем’єра у Всесвіті Мавки – сухі сніданки Start!. MAVKA the forest song | Повнометражний анімаційний фільм Мавка (укр.). Процитовано 29 квітня 2020.
  12. До «Всесвіту Мавки» долучилася одна з топ-компаній на ринку – «Галичина»!. MAVKA the forest song | Повнометражний анімаційний фільм Мавка (укр.). Процитовано 29 квітня 2020.
  13. Всесвіт Мавки у Києві: відкрився дизайнерський «Сільпо», прикрашений ілюстраціями з мультфільму. MAVKA the forest song | Повнометражний анімаційний фільм Мавка (укр.). Процитовано 29 квітня 2020.
  14. Ідею мультфільму «Мавка. Лісова пісня» придумали Созановський і Костюк — Телекритика, 30 вер. 2015
  15. Чортик з табакерки // Обозреватель, 5 жовтня 2016
  16. Всесвіт Мавки у Києві: відкрився дизайнерський «Сільпо», прикрашений ілюстраціями з мультфільму. FILM.UA Group (укр.). Процитовано 29 квітня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.