Мазники

Мазни́ки село в Україні, у Деражнянському районі Хмельницької області. Населення становить 714 осіб. Орган місцевого самоврядування — Мазниківська сільська рада.

село Мазники
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Деражнянський
Рада Мазниківська сільська рада
Основні дані
Засноване 1493
Населення 714
Площа 3,462 км²
Густота населення 206,24 осіб/км²
Поштовий індекс 32265
Телефонний код +380 3856
Географічні дані
Географічні координати 49°10′25″ пн. ш. 27°16′37″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
339 м
Місцева влада
Адреса ради 32265, Хмельницька обл., Деражнянський р-н, с. Мазники, вул.Центральна,2
Карта
Мазники
Мазники
Мапа

Символіка

Затверджена 1 листопада 2013 р. рiшенням № 1 сесії сільської ради. Автор — І. Д. Янушкевич.

Герб

Щит розтятий. У першій червоній частині на зеленій базі золота чверть дерев'яного колеса від селянського воза зі срібним ободом, над яким золота перекинута діжка-мазниця з срібними обручами, з якої стікає на втулку колеса золота краплина. У другій лазуровій частині золотий сигль «С» древньоцерковним шрифтом, який перетинається срібним гусячим пером і увінчаний срібним православним хрестом. На межі полів вгорі золоте сяюче шістнадцятипроменеве сонце. Щит обрамований золотим декоративним картушем i увiнчаний золотою сiльською короною. Картуш знизу обрамлений зеленими гілками липи з золотим цвітом. На срібній девізній стрічці зелений напис «МАЗНИКИ».

Прапор

Квадратне полотнище розділене вертикально на дві рівновеликі смуги — синю древкову і червону. На синій смузі угорі жовте сяюче шістнадцятипроменеве сонце, на червоній унизу жовта діжка з білим ободом. У центрі жовтий сигль «С» древньоцерковними шрифтом, який перетинається білим гусячим пером.

Відомі уродженці

Юхим (Євтим, Євфимій) Йосипович Сіцінський (Січинський, Сіцинський; 27 жовтня 1859, Мазники, нині Деражнянський район — 7 грудня 1937, Кам'янець-Подільський) — історик, археолог і культурно-громадський діяч Поділля, православний священик, член Історичного товариства Нестора-літописця (від 1896), дійсний член НТШ (від 1899) і Українського наукового товариства в Києві (від 1906), Київського товариства охорони пам'ятників старовини та мистецтва.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.