Майкл Левітт

Майкл Левітт (англ. Michael Levitt; 9 травня 1947) — американський, британський та ізраїльський[2] біофізик, професор структурної біології Стенфордського університету з 1987 року, член Національної академії наук США. Його дослідження лежать в області обчислювальної біології.

Майкл Левітт
англ. Michael Levitt
Народився 9 травня 1947(1947-05-09) (74 роки)
Преторія (ПАС)
Місце проживання  США
Країна  ПАР
 США
 Ізраїль
 Велика Британія
Діяльність фізик, біолог, біоінформатик, хімік, науково-педагогічний працівник, педагог, викладач університету, біофізик
Alma mater Кінгс-коледж
Ґонвіл-енд-Кіз
Галузь Обчислювальна біологія
Біоінформатика
Передбачення структури білків
Заклад Стенфордський університет
Науковий керівник Bob Diamondd і Shneior Lifsond
Аспіранти, докторанти Christopher John Leed[1]
Членство Лондонське королівське товариство, Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук і Європейська організація молекулярної біології
Нагороди Нобелівська премія з хімії (2013)
Особ. сторінка csb.stanford.edu/levitt

 Майкл Левітт у Вікісховищі

Майкл Левітт є лауреатом Нобелівської премії з хімії 2013 року разом із Мартіном Карплусом й Арі Варшелем «за розвиток багатомасштабних моделей комплексних хімічних систем»[3].

Біографія

Майкл Левітт народився 9 травня 1947 року у Преторії (ПАС) в єврейській сім'ї. З 1964 по 1967 навчався у Кінгс-коледж в Лондоні, який закінчив зі ступенем бакалавра наук з фізики.

У 1967-1968 роках він стажувався в Інституті Вейцмана (Реховот, Ізраїль), де працював з професором Шнеуром Ліфсоном та його учнем Арі Варшелем. Вони використовували комп'ютерне моделювання для вивчення поведінки біологічних молекул[4].

У 1972 році в коледжі Ґонвіл-енд-Кіз Левітт отримав ступінь доктора філософії (PhD) в області обчислювальної біології і продовжив постдокторське стажування в Інституті Вейцмана до 1974 року. Після цього він був прийнятий науковим співробітником Лабораторії молекулярної біології і працював там до 1979 року. З 1979 по 1987 рік працював в Інституті Вейцмана, де був спочатку доцентом, а з 1984 року — професором хімічної фізики.

З 1987 року є професором структурної біології Стенфордського університету.

Майкл Левітт має потрійне громадянство: США, Великої Британії та Ізраїлю. Близько шести місяців на рік він проводить в Ізраїлі, де живуть його дружина Ріна і троє дітей.

Наукові дослідження

Левітт був одним з перших дослідників, які застосували молекулярну динаміку до молекул ДНК і білків; він розробив перше програмне забезпечення з цією метою. Зараз науковець також займається розробкою підходів для прогнозування макромолекулярних структур, регулярно бере участь у змаганнях КАСП. Він є науковим керівником багатьох успішних науковців, зокрема Марка Ґерштейна і Рема Семудрели.

Майкл Левітт є лауреатом Нобелівської премії з хімії 2013 року разом із Мартіном Карплусом й Арі Варшелем «за розвиток багатомасштабних моделей комплексних хімічних систем»[3].

Примітки

  1. Математична генеалогія — 1997.
  2. 2 Israeli-Americans awarded Nobel Prize in chemistry (англ.)
  3. The Nobel Prize in Chemistry 2013 (англ.)
  4. Computer chemists win Nobel prize (англ.)

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.