Марксовський район

Марксовський район рос. Марксовский муниципальный район муніципальне утворення в Саратовській області. Адміністративний центр району — місто Маркс. Населення району — 64 033 чол.

Марксовський район

рос. Марксовский муниципальный район

Герб Прапор
місто Маркс
Країна  Росія
Регіон Саратовська область
Номерний знак 64, 164
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 64 033[1]
Площа
 - повна 2.9 тис. км²
Часовий пояс MSK (UTC+3)
Дата заснування 7 вересня 1941
Вебсайт офіційний сайт адміністрації (рос.)
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Марксовський район

Географія

Це один з приволзьких районів Лівобережжя. Розташований в басейні річок Великий і Малий Караман. Район безлісний, крім Волзької заплави і її численних островів. По його території проходить мережа зрошувальних каналів.

Історія

8 населених пунктів району за бажанням Барона де Кано, який прагнув побудувати колонії за швейцарським зразком, отримали швейцарські назви Швейцарії: Волково (Шафгаузен), Георгіївка (Гларус), Воротаэвка (Беттінгер), Василівка (Базель), Зоркіне (Цюрих), Михайлівка (Люцерн), Золотовка (Золотурн), Підлісне (Унтервальден); тому поділ колоній оформився за швейцарським кантональним зразком — на кантони.

Утворений 7 вересня 1941 року як Марксштадтський район в складі Саратовської області в результаті ліквідації АРСР німців Поволжя і перетворений з Марксштадтського кантону.

У травні 1942 року місто Марксштадт перейменований в Маркс, а район — в Марксівський.

В 1956 році до складу району увійшла північна частина розформованого Красноярського району.

В 1959 році після скасування Подлесновського району він майже весь (за винятком його північно-східної частини) увійшов до складу Марксовського району.

12 січня 1965 року місто Маркс віднесене до категорії міст обласного підпорядкування

Економіка

Район переважно сільськогосподарський, виробляється зерно, соняшник, овочі, баштанні, тваринницька продукція. Більшість промислових підприємств пов'язано з переробкою сільськогосподарської сировини та обслуговуванням аграрного комплексу.

Ресурси

В районі є невеликі запаси нафти і природного газу. Досить обширні запаси будівельних глин, мінеральних джерел.

Примітки

  1. Всероссийская перепись населения 2010 г. Архів оригіналу за 27 червня 2011. Процитовано 5 серпня 2014. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.