Маспаломас

Маспаломас (ісп. Maspalomas) — туристичний курорт на півдні острова Гран-Канарія з архіпелагу Канарські острови. Маспаломас є найпівденнішою частиною муніципалітету Сан-Бартоломе-де-Тірахана та всього острова. Населення на 2013 рік становило 36 065 жителів[2].

Маспаломас
ісп. Maspalomas

Координати 27°45′38″ пн. ш. 15°35′09″ зх. д.

Країна  Іспанія[1]
Адмінодиниця Сан-Бартоломе-де-Тірахана
Висота центру 0 м
Часовий пояс UTC+1 (Сан-Бартоломе-де-Тірахана)
Поштовий індекс 35290
Автомобільний код GC (Сан-Бартоломе-де-Тірахана)
GeoNames 2514042
OSM 340790 ·R (Сан-Бартоломе-де-Тірахана)
Офіційний сайт maspalomas.com
Маспаломас
Маспаломас (Іспанія)

Огляд

До ери початку туризму Маспаломас був назвою селища на території одного з районів теперішнього міста. Його назва може походити від імені Родріго Мас де Паломара, поселенця і солдата з Майорки, або від Франсіско Паломара, генуезького друга конкістадора Алонсо Фернандеса де Луго, який придбав 87 рабів-гуанчів з Гуїмара і оселився в цьому районі.[3]

Сучасний Маспаломас є результатом амбітного проекту розвитку, організованого у формі Міжнародного конкурсу ідей (відкритого для будь-якого члена Міжнародної спілки архітекторів), який відбувся в 1961 році під егідою Алехандро дель Кастільйо, власника та промоутера більшості приміщень, що будувалися. Конкурс виграв французький офіс SETAP (включаючи урбаніста Гі Ланьйо та економіста Мішеля Вайля) і охопив 1060 гектарів та 19 кілометрів узбережжя, що становить основну зону Маспаломас-Коста-Канарія. Цей конкурс проклав шлях до особливого способу розуміння «туристичного» урбанізму, який послужив моделлю для подальшого розвитку туризму на інших Канарських островах. 

Туризм

Типові туристичні апартаменти в Маспаломасі: The Oasis Maspalomas Foresta

На відміну від курортної моделі розвитку, яка пізніше була поширена на інші місця на Канарських островах і в Карибському басейні, Маспаломас має власну індивідуальність, оскільки він перетворився на повністю обладнане місто, набагато ближче до «туристської» концепції таких місць, як Палм-Спрінгс у Каліфорнії або Палм-Біч у Флориді. Він має різноманітну інфраструктуру та державні установи, які рідко можна побачити в інших туристичних районах, включаючи приватні клініки та дві лікарні, місцеві та іноземні шкільні установи (іспанська, англійська та шведська школи), торгові та конференц-центри, два казино, англомовний кінотеатр, поля для гольфу, спортивні центри, тематичні парки та Літній університет (у співпраці з університетом Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, в основному зосереджений на діяльності, пов'язаної з туризмом). 

Він пропонує широкий вибір житла, хоча концепція урбанізму говорить про горизонтальне розширення (бунгало), а не про високі поверхи. Дуже цінується як зимовий напрямок для іноземних туристів, переважно з північноєвропейських країн (Швеція, Норвегія, Фінляндія, Німеччина, Нідерланди тощо), залишається найбільшим туристичним напрямком на Канарських островах і всесвітньо відомим місцем для ЛГБТ-туризму.

У готелі Costa Meloneras є копія церкви

Розвиток розкішних готелів уздовж узбережжя між Маспаломасом і сусіднім Мелонерасом призвели до деяких помітних архітектурних розробок. Готелі Lopesan Villa del Conde і Lopesan Costa Meloneras були спроектовані в стилі канарського іспанського колоніального відродження, частково похідним від готелю Santa Catalina (1890) у Лас-Пальмасі. Для готелю Costa Meloneras, відкритого в 2005 році, архітектор створив копію сусіднього міста Агуімес, у тому числі відмінну копії великої церкви із куполами, яка служить стійкою реєстрації готелю.[4]

Маспаломас є основою єдиної на Гран-Канарії англомовної газети[5], яка обслуговує понад 20 000 читачів щомісяця та охоплює ще 30 000 читачів онлайн.

У вересні 2012 року Всесвітня туристична організація організувала свій Всесвітній день туризму в Маспаломасі як форму відзначення свого 50-річчя існування. 

Орієнтири та географія

На набережній Пунта-де-Маспаломас, найпівденнішій точці курорту, вирізняється 56-метровий маяк, Ель-Фаро-де-Маспаломас. Завершений у 1890 році, він був побудований для керівництва суднами, які подорожують між Європою та Америкою.[6]

З маяка відкривається вид на популярний 12-кілометровий пляж Маспаломас.[7] На схід від маяка вглиб острова простягаються дюни Маспаломас. Протягом 1960-70-х років будівництво готелів і туристичного курорту почало посягати на дюни, пошкоджуючи природне середовище існування, а в 1994 році ділянка дюн площею 4 квадратних кілометри була оголошена заповідником для охорони дикої природи. Ель-Чарко — природна лагуна на краю дюн, яка приваблює багато видів птахів, вугрів і гупі .[8]

Низка великих супутникових антен, які можна побачити на пагорбі з Мелонераса, — це станція Маспаломас, наземна станція ЄКА, яка підтримувала кілька космічних місій NASA, включаючи програми Меркурій, Джеміні, посадку Аполлона-11 на Місяць і Skylab.[9]

Транспорт

Маспаломас обслуговує автовокзал Фаро-де-Маспаломас, який розташований біля маяка. Автобусні послуги забезпечують сполучення з іншими туристичними курортами та містами на півдні острова, включаючи Плайя-дель-Інглес і Моган, а також із містами вздовж східного узбережжя та до столиці острова Лас-Пальмас.[10]

Кілька років існували плани побудувати залізничне сполучення, яке б з'єднало Маспаломас із аеропортом Гран-Канарії та Лас-Пальмасом. Кінцева станція планується на Мелонерас біля маяка. Проєкт, вартість якого оцінюється в 1,5 мільярда євро, не був підтверджений через проблеми з фінансуванням.[11][12]

Фотогалерея

Примітки

  1. archINFORM — 1994.
  2. Padrón 1-1-2013. Entidades y núcleos o diseminados. San Bartolome de Tirajana. Población por sexo.. web.archive.org. 24 квітня 2014. Процитовано 11 лютого 2022.
  3. Playa de Maspalomas - Noticias, tiempo,actividades y webcams de Playa de Maspalomas. Архів оригіналу за 4 травня 2007.
  4. Quintana, Teresa Aguiar; Canino, Rosa M. Batista (2017). Successful Case Studies in the Canary Islands' Tourism Industry (англ.). Cambridge Scholars Publishing. с. 72–73. ISBN 9781527502789. Процитовано 27 січня 2019.
  5. The Canary News, Views & Sunshine
  6. The Maspalomas Lighthouse: A Unique Landmark. Gran-Canaria-Beaches.com. Процитовано 28 січня 2019.
  7. Photographs of the town of Maspalomas, August 2016. Independent Travellers. independent-travellers.com. Процитовано 17 липня 2017.
  8. Corne, Lucy (2004). Canary Islands (англ.). Bradt Travel Guides. с. 87. ISBN 9781841621081. Процитовано 28 січня 2019.
  9. Maspalomas station. European Space Agency. Архів оригіналу за 8 February 2019. Процитовано 8 лютого 2019.
  10. Bramwell, Alex. Bus Travel from Maspalomas & Playa del Inglés. Gran Canaria Info (en-gb). Процитовано 17 листопада 2018.
  11. Al tren 'solo' le faltan 1.500 millones. www.canarias7.es (es-ES). 16 вересня 2018. Процитовано 16 листопада 2018.
  12. Estación de Maspalomas. Ferrocarriles de Gran Canaria. 26 січня 2011. Архів оригіналу за 21 грудня 2021. Процитовано 16 листопада 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.