Машина часу «Техніколор»

Машина часу «Техніколор» (англ. The Technicolor Time Machine, також The Time Machined Saga) роман американського письменника-фантаста Гаррі Гаррісона, написаний в 1967 році.

Машина часу «Техніколор»
англ. The Technicolor Time Machine
Жанр наукова фантастика
Автор Гаррі Гаррісон
Мова англійська
Опубліковано 1967
Видавництво Doubleday
Художник обкладинки Ellen Raskind

Сюжет

Кінотрест «Клаймектик студіоз», що знаходиться під керівництвом директора Л. М. Грінспена, знаходиться на межі банкрутства. Але Барні Гендріксон — один з продюсерів компанії — дізнається про відкриття професора Хьюїтта — «часотрон» або просто машину часу. Щоб врятувати студію, Барні повинен в найближчий понеділок представити банківським ревізорам готову картину. Спішно приймається рішення відправити кіногрупу знімати картину про відкриття Північної Америки вікінгами в кінці X — початку XI століть, звідки, коли картина буде готова, можна повернутися вже у наш час. Проблема (не така й дрібна, як виявляється далі) полягає в тому, що часотрон має обов'язково повернутися хоча б на хвилину пізніше того моменту в теперішньому часі, колі герої відправилися у минуле.

Знімальна група вирушає на Оркнейські острови, де домовляється з вікінгом Оттаром про відплиття у Вінланд і заснування поселення для більш натуралістичних зйомок фільму.

У кінці творці фільму «Вікінг Колумб» стикаються з парадоксом: фільм був знятий, тому що був відкритий Вінланд, або ж Вінланд був відкритий через те, що про його відкриття був знятий фільм, оскільки Оттар виявився історично відомим Торфінном Карлсефні — вікінгом, який заснував перше норвезьке поселення у Вінланді. А ім'я Барні Гендриксона (дещо змінене, але все ще впізнаване) зустрічається в ісландських сагах, «Сазі про Еріка Рудого» (Eiríks saga rauða) і «Сазі про гренландців» (Grœnlendinga saga), як Б'ярні Герйольфссон — торговець, який опинився на східному березі Америки в кінці X століття.

Персонажі

  • Л. М. Грінспен — власник кіностудії.
  • Барні Гендріксон — продюсер, який через збіг подій став героєм скандинавських саг під іменем Б'ярні Герйольфссон.
  • Оттар (справжнє ім'я Торфінн Карлсефні) — вікінг-кінозірка.
  • Професор Хьюітт — творець часотрону.
  • Йєнс Лін — професор Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса, філолог. У результаті експедиції став визнаним фахівцем з давньоісландської мови.
  • Слайті Тоув — виконавиця головної жіночої ролі (Гудрід) у фільмі «Вікінг Колумб», дружина Оттара, народила йому в Вінланді сина Сноррі, названого нібито на честь одного з гномів з «Білосніжки».
  • Чарлі Чанг — сценарист фільму.
  • Раф Гоук — кіноактер, який спочатку мав зіграти головну роль, яку передали Оттару.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.