Машинне відділення

Машинне відділення (нім. Maschinenraum, англ. Engine room) — технічне приміщення на кораблі (судні), в якому розміщуються головні двигуни, їх холодильники з повітряними насосами і циркуляційними помпами, випарники котельної води, валообертальні прилади та інші прилади для управління корабельними двигунами. Машинне відділення з'єднуються спеціальним телеграфом, телефоном, переговорними трубами та іншими засобами зв'язку як з командними пунктами корабля (головними і запасними), так і з котельними відділеннями, а також між собою. Число машинних відділень залежить від числа головних двигунів корабля. У турбінних установках при великих потужностях доводиться іноді головні конденсаторні пристрої виділяти в особливі охолоджувальні відділення.

Машинне відділення британського підводного човна HMS «Триб'юн» (N76) часів Другої світової війни
Машинне відділення вантажного судна
Паливно-мастильні сепаратори в машинному відділенні рятувального буксира Abeille Bourbon
Пост контролю машинного відділення

Машинне відділення може складатися як з одного великого приміщення, так і з декількох приміщень меншого розміру.

Зміст

Машинне відділення на суднах розміщується як в середній їхній частині, так і в кормовій. Як правило, у ньому розташовуються головна енергетична установка судна (корабля) і різні механізми і системи, що забезпечують екіпаж теплом, світлом, водою тощо. Останнім часом спостерігається тенденція розташування машинного відділення в кормовій частині. Деякі судна можуть мати проміжне розташування машинного відділення, коли воно зміщене від середини судна до корми. Сучасні судна мають кормове і проміжне розташування машинного відділення.

Для раціонального використання об'єму машинного відділення служать платформи, на яких, крім допоміжних механізмів, можуть перебувати майстерня і машинна комора. У майстерні встановлюються різні верстати, а також верстаки, лещата та інші прилади (пристосування). В машинної комори зберігають найцінніші інструменти, прилади й пристрої.

Для обслуговування головних механізмів у машинному відділенні обладнують у 2-3 яруси ґратчасті майданчики, що з'єднуються трапами. Майданчики і трапи мають леєрну огорожу.

Палубу в машинному відділенні настилають з листів (плит) рифленого заліза, які укладають впритул на каркас, зроблений з профільної сталі. Положення настилу по висоті вибирають за умови зручного обслуговування головного двигуна. Простір між плитами і другим дном використовують для прокладки різних трубопроводів, що дозволяє уникнути захаращення машинного відділення.

Див. також

Посилання

Джерела

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.